احتمال افت قیمت طلا تا ۱۲۸۰ دلار وجود دارد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اسکراپ رجیستر، تحلیلگران موسسه اف ایکس تی ام در تازه ترین تحلیل خود اعلام کردند، با توجه به اعلام تصمیمات جدید فدرال رزرو آمریکا به نظر می رسد قیمت جهانی هر اونس طلا احتمالا تا ۱۲۸۰ دلار کاهش خواهد یافت.

فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست چهارشنبه نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده ولی نشان داده است که احتمال افزایش یک بار دیگر نرخ بهره تا پایان امسال همچنان وجود دارد.

فدرال رزرو آمریکا همچنین قصد دارد برنامه کاهش تراز مالی ۴٫۲ تریلیون دلاری خود را از اکتبر آغاز کند. ۱۱ نفر از ۱۶ سیاستگذار فدرال رزرو آمریکا در این نشست اعلام کردند که نرخ بهره در شرایط کنونی در وضعیت مناسبی قرار دارد و نیازی به تغییر آن نخواهد بود.

پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا طی سال آینده نیز نرخ بهره را ۳ بار دیگر افزایش خواهد داد. فدرال رزرو همچنین در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز احتمالا ۲ بار نرخ بهره را افزایش می دهد.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اگر طلا نتواند بار دیگر سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند، احتمالا تا سطح حساس ۱۲۸۰ دلاری کاهش خواهد یافت.

سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت ۱۳۱۵ دلار خواهد بود.

جفری هالی تحلیلگر ارشد موسسه اوآنادا نیز بر این باور است که نتایج نشست فدرال رزرو به گونه ای موجب شگفتی سرمایه گذاران بین المللی شده است. فدرال رزرو همچنین قصد دارد نرخ بهره را تا پایان امسال یک بار دیگر افزایش دهد. این در شرایطی است که نرخ تورم در اقتصاد آمریکا هنوز به سطح ۲ درصدی نرسیده است.

وی افزود: پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا در روزهای آینده بین ۱۲۸۶ تا ۱۲۹۹ دلار در هر اونس در نوسان خواهد بود.

از سوی دیگر تنش های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع کره شمالی می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا در کوتاه مدت داشته باشد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل هشدار داده است که واشنگتن آماده نابودی کامل کره شمالی است.

به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت جهانی طلا در روزهای آینده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *