اخبار خوب بیشتری برای سرمایه گذاران بازار طلا در پیش است

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، گری گلدبرگ رئیس شرکت معدنی نیومونت در سخنانی تصریح کرد: سرمایه گذاری های جدید در پروژه های اکتشاف طلا به شدت محدود شده و این روند می تواند به ضرر چرخه تولید و عرضه جهانی این فلز گرانبها باشد.

بر اساس این گزارش وی افزود: انتظار داریم که در میان مدت و بلندمدت، نیروهای ساختاری عرضه و تقاضا در بازار طلا همچنان قوی و مستحکم باشد. وقتی به طرف عرضه نگاه می کنید، سرمایه گذاری کافی وجود ندارد. ما یکی از معدود شرکت های معدنی جهان هستیم که در پروژه های جدید طلا طی سال های اخیر سرمایه گذاری کرده ایم. احتمالا تولید جهانی طلا تا سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۵ تا ۷ درصد کاهش خواهد یافت. از طرف دیگر با رشد فزاینده تقاضا به خصوص از سوی هند و چین روبرو خواهیم شد.

وی در ادامه اظهار داشت: رشد تقاضا از سوی طبقه متوسط به هند و چین عامل مهمی برای ادامه روند صعودی تقاضای طلا طی سال های آینده خواهد بود. تقاضا از سوی صندوق های سرمایه گذاری بزرگ جهان نیز با افزایش روبرو می شود.

وی تاکید کرد: غیر از نیروهای عرضه و تقاضا، سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا دارد. سیاست های سختگیرانه پولی آمریکا می تواند قیمت طلا را با نوسانات زیادی روبرو کند. سیاست های پولی فدرال رزرو از طریق تاثیر بر ارزش دلار می تواند قیمت طلا را تغییر دهد.

شرکت نیومونت بزرگترین تولید کننده طلای جهان از نظر ارزش آن در بازارهای مالی و سهام است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای اقتصادی مهم آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ از جمله اروپا انگلیس و ژاپن نیز می تواند بر قیمت طلا موثر باشد.

در حالی که ظاهرا بانک مرکزی اروپا می خواهد سیاست های انبساطی و محرک پولی را متوقف کند ولی صندوق بین المللی پول خواستار ادامه اجرای این سیاست ها شده است.

صندوق بین المللی پول اعلام کرد: در حالی که پیش بینی می شود نرخ تورم منطقه یورو پایین تر از اهداف تعیین شده طی ماه های آینده باشد، بانک مرکزی اروپا باید همچنان اجرای سیاست های انبساطی پولی را در اولویت قرار داده و این سیاست ها را برای یک دوره طولانی تر حفظ کند.

بر اساس این گزارش برخی منابع آگاه بر این باورند که بانک مرکزی اروپا قصد دارد در نشست پاییز درباره متوقف کردن برنامه های انبساطی پولی از جمله کاهش خرید اوراق قرضه و افزایش احتمالی نرخ بهره مذاکره کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *