ادامه روند صعودی ارزش دلار آمریکا قیمت طلا را تثبیت کرد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، در حالی که انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه جولای احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال را بیشتر کرده است، این مساله موجب افزایش نسبی ارزش دلار شده و در نهایت قیمت جهانی طلا را نزدیک به پایین ترین سطح خود  در ۲ هفته اخیر تثبیت کرده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه با ۰٫۱  درصد افزایش به بیش از ۱۲۵۹ دلار رسیده است.

ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی با افزایش نسبی روبرو شده است. انتشار آمارهای مثبت اشتغال آمریکا در ماه جولای تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار داشته است.  هنوز این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را تا پایان امسال افزایش دهد. ولی جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوییس در اظهارات مهمی تاکید کرد: این احتمال وجود دارد که اگر نرخ تورم آمریکا طی ماه های آینده افزایش پیدا نکند، فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش ندهد حتی اگر شرایط بازار کار و اشتغال بهبود یابد.

فدرال رزرو آمریکا قصد دارد به هدف نرخ تورم ۲ درصدی دست یابد ولی نرخ تورم این کشور طی ماه های گذشته به کمتر از این هدف رسیده است.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در تازه ترین اظهارات خود درباره بحران کره شمالی گفت: هنوز فرصت برای مذاکره با کره شمالی وجود دارد و واشنگتن مایل به گفتگو به پیونگ یانگ است البته اگر این کشور دست از آزمایش های موشکی اش بردارد.

ادامه روند صعودی ارزش سهام در بازارهای آسیایی اروپایی و آمریکا فشار زیادی را بر قیمت و تقاضای طلا در بازارهای بین المللی وارد کرده است. البته بهره اوراق قرضه خزانه داری آمریکا با کاهش نسبی روبرو شده است.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۰۳ درصد کاهش به کمتر از ۷۸۶ تن رسیده است. این رقم در روز جمعه به بیش از ۷۸۷ تن رسیده بود.

نتایج تازه ترین نظرسنجی ها در بریتانیا نشان می دهد که مردم این کشور از عملکرد ترزا می نخست وزیر در مدیریت و هدایت مذاکرات مربوط به خروج از اتحادیه اروپا رضایت ندارند.

به نظر  می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو قرار خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *