افزایش ارزش دلار آمریکا بار دیگر قیمت طلا را در مسیر نزولی قرار داد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، گمانه زنی های مربوط به سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا و برنامه کاهش اوراق قرضه در ماه سپتامبر موجب افزایش ارزش دلار شده و این مساله نیز فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در آغاز مبادلات امروز با ۰٫۳ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۶۳ دلار رسیده است. جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در تازه ترین اظهارات خود تاکید کرد: اقتصاد آمریکا به اندازه کافی قوی و مستحکم شده است تا فدرال رزرو بخواهد برنامه کاهش اوراق قرضه را از ماه سپتامبر آغاز کند.

این گزارش افزود: به نظر می رسد برنامه فدرال رزرو آمریکا برای کاهش تراز مالی ۴٫۵ تریلیون دلاری به زودی آغاز خواهد شد و این مساله موجب تقویت ارزش دلار می شود.

از سوی دیگر جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوییس نیز تاکید کرد: من مخالف افزایش بیشتر نرخ بهره تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی هستم و هر گونه افزایش بیشتر نرخ بهره در شرایط کنونی مانع از دستیابی اقتصاد آمریکا به نرخ تورم ۲ درصدی خواهد شد.

لورتا مستر رئیس فدرال رزرو کلیولند نیز در سخنانی تاکید کرد: فدرال رزرو آمریکا نباید سیاست هایی را اتخاذ کند که در نهایت به ضرر نرخ تورم باشد.

تازه ترین آمارهای رسمی موسسه ای دی پی نشان می دهد که اقتصاد آمریکا طی ماه جولای ۱۷۸ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. آمارهای وزارت کار آمریکا درباره وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری قرار است جمعه منتشر شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قانون تحریم های روسیه کره شمالی و ایران را امضا کرده است. مسکو نسبت به این اقدام واکنش نشان داده و آن را اعلان یک جنگ تمام عیار تجاری و اقتصادی ارزیابی کرده است. تشدید تنش ها در روابط آمریکا و روسیه می تواند تبعات زیادی برای اقتصاد جهانی به همراه داشته باشد.

بحران کره شمالی نیز می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا و سایر کالاهای راهبردی شود.

بانک مرکزی انگلیس در نشست امروز پنجشنبه خود درباره نرخ بهره تصمیم گیری خواهد کرد.به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و نتیجه نشست بانک مرکزی انگلیس قرار خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *