افزایش قیمت نفت در پی اعتراضات در ونزوئلا

به گزارش رویترز، هر بشکه نفت برنت در روز پنجشنبه با رشدی ۴۱ سنتی ۵۰ دلار و ۳۹ سنت معامله شد. قیمت هر بشکه نفت WTI نیز با ۲۳ سنت افزایش به ۴۹ دلار و ۴۱ سنت رسید.
 
معامله‌گران اعلام کردند که نگرانی‌ها در خصوص ثبات سیاسی در ونزوئلا، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت دنیا، باعث رشد بازار نفتی شده است.

در آسیا، شرکت نفت ملی کره‌جنوبی اعلام کرد که انتظار دارد تقاضای نفت پالایشگاه‌های این کشور افزایش یابد. از آنجایی که نفت خام مهمترین‌ خوراک پالایشگاه‌های نفتی محسوب می‌شود، فعالیت قدرتمند پالایشگاه‌های نفت موجب حمایت قیمت نفت خام خواهد شد. 

در آمریکا،‌ کاهش ۵۵۳ هزار بشکه‌ای موجودی نفت خام این کشور موجب افزایش قیمت نفت WTI شده است. با وجود این، برخی تحلیلگران معتقدند که این آمار گمراه‌کننده بوده است.
 
بانک ANZ در یادداشتی نوشت: «کاهش ۵۵۳ هزار بشکه‌ای هفته گذشته به محوریت سواحل غربی بوده که از مابقی شبکه نفتی کشور جداست. در واقع موجودی ذخایر نفتی در سواح شرقی افزایش یافته است.»

معامله‌گران همچنین اعلام کردند قیمت نفت به دلیل تردید در خصوص این که آیا اوپک با تولیدکنندگان غیر اوپک نظیر روسیه بر سر کاهش تولید به توافق خواهد رسید یا خیر، عقب‌نشینی کرده است.

بانک ANZ گفت: «سرمایه‌گذاران هنوز اطمینان ندارند که آیا اوپک می‌تواند توافق برای کاهش تولید را اجرایی کند یا خیر»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *