تحلیل اینوستینگ از شاخص های مهم و موثر بر قیمت طلا در روزهای آتی

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین سطح خود در یک ماه و نیم اخیر رسیده که علت اصلی آن انتشار آمارهای ناامید کننده رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست امسال و کاهش نرخ تورم این کشور بوده است.

بر اساس این گزارش آمارهای اقتصادی جدید موجب شده تا گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده کاهش یابد و این مساله موجب افزایش تقاضا برای طلا شود.

قیمت طلا در پایان مبادلات هفته گذشته برای سومین بار متوالی با افزایش یک درصدی روبرو شده است. تازه ترین آمارهای وزارت بازرگانی آمریکا نشان می دهد که رشد اقتصادی در سه ماه دوم به ۲٫۶ درصد رسیده که این رقم نسبت به پیش بینی های اولیه کارشناسان اقتصادی کمتر بوده است.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز در برابر سبدی از ارزهای معتبر بین المللی با کاهش ۰٫۶۱ درصدی روبرو شده و پایین ترین سطح خود از ۲۲ ژوئن رسیده است. شاخص ارزش دلار در ماه جولای بیش از ۲٫۳ درصد و از ابتدای امسال تاکنون ۹ درصد کاهش داشته است.

فدرال رزرو آمریکا در نشست اخیر خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده و وعده داده است تا برنامه کاهش تراز مالی ۴٫۵ تریلیون دلاری را به زودی آغاز کند.

از سوی دیگر شلیک موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی نیز تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا داشته است.

به نظر می رسد طی روزهای آینده انتشار آمارهای اشتغال و نرخ بیکاری آمریکا در روز جمعه تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت. این آمارها می تواند وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال را مشخص کند.

نشست بانک های مرکزی بریتانیا و استرالیا نیز طی روزهای آینده برگزار خواهد شد و اعلام سیاست های پولی و نرخ بهره این دو کشور نیز می تواند تاثیر مهمی بر قیمت طلا داشته باشد.

از سوی دیگر آمارهای تورم  منطقه یورو در سه ماه دوم امسال نیز منتشر می شود. چین نیز روز دوشنبه آمارهای تولیدات صنعتی و فعالیت بخش خدمات را منتشر می کند. منطقه یورو سه شنبه آمارهای اولیه رشد اقتصادی در سه ماه دوم را نیز اعلام می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *