تعیین تکلیف افزایش قیمت لوازم‌خانگی از ماه آینده

در پی اعلام انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی مبنی بر «احتمال افزایش قیمت لوازم خانگی از ماه آینده»، معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با استناد به قانون حمایت از مصرف‌کنندگان، هرگونه تغییر قیمت کالا و خدمات از سوی انجمن‌ها و تشکل‌های تولیدی و توزیعی را فاقد وجاهت قانونی دانست.

وحید منایی بازار لوازم خانگی را بازاری باثبات توصیف کرد و گفت: از آنجا که در حال حاضر چندین انجمن در بخش لوازم خانگی فعال‌ هستند، طرح مسائل و مشکلات از سوی هر انجمن با پیش فرض ضرورت افزایش قیمت بازار این نوع کالاها و ایجاد تنش در بازار از طریق تحریک تقاضا  که در حال حاضر در شرایط تعادل و آرامش کامل قرار داشته به هیچ عنوان مورد تایید این سازمان نیست.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان با تاکید بر اینکه براساس مصوبه طرح شده قیمت‌گذاری واحدهای عرضه‌کننده باید در چارچوب ضوابط قیمت‌گذاری عمومی این سازمان صورت بگیرد، تصریح کرد: رصد و کنترل نوسانات قیمت این نوع کالاها به صورت مستمر تحت نظر این سازمان است و چنانچه افزایش غیرمتعارف و غیرمنطقی در قیمت این نوع محصولات مشاهده شود تحت پیگیری قرار می‌گیرد و درصورت نیاز، مطابق قوانین تعزیری با واحدهای متخلف برخورد قانونی می‌شود. / ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *