تولید یک خودروی اتوماتیک چینی در تبریز

با سرمایه‌گذاری مشترک بخش خصوصی و یک شرکت معتبر و باسابقه چینی بزرگ‌ترین واحد تولید اتومبیل‌سواری در کلانشهر تبریز تاسیس شد. بر اساس این گزارش، با قراردادی که اخیرا بین یک شرکت خصوصی در تبریز با گروه خودروسازی سابک چین به امضا رسید، به‌صورت پنجاه پنجاه گروه صنعت خودروی آذربایجان ایجاد و با ساخت بزرگ‌ترین سالن تولید تمام اتوماتیک، تولید سواری «ام‌جی» ۳۶۰ به اجرا درآمد. ناصر نقدی، مدیرعامل شرکت در نشستی خبری به‌منظور آشنایی با تاسیس و نیز اهداف گروه صنعت خودرو آذربایجان که در حقیقت قطب سوم خودروسازی ایران را تشکیل می‌دهد، گفت: این شرکت باآورده ۴۰ میلیون دلاری چینی‌ها و به‌صورت پنجاه پنجاه تاسیس شد.

وی با اشاره به اینکه تمام مراحل ثبتی و وزارتی و مالی این شرکت با موفقیت انجام گرفته است، افزود: به‌زودی سالن تولید اتومبیل سواری ام‌جی ۳۶۰ که عمدتا به‌صورت تمام اتوماتیک طراحی شده، در هر ساعت ۲۵ دستگاه اتومبیل دارای استاندارد یورو ۶ و در کیفیت بسیار بالا و روز دنیا تولید و به بازارهای داخلی و خارجی ارائه خواهد کرد. وی خاطرنشان کرد: طراحی شرکت به‌گونه‌ای صورت گرفته که قادر است همزمان ۱۰ نوع محصول تولید کند. نقدی یادآور شد: رقم تولید در سال‌جاری ۱۵ هزار دستگاه خودروی سواری ام‌جی ۳۶۰ خواهد بود.

وی اشتغالزایی فاز اولیه پروژه را ۹۰۰ نفر اعلام کرد وگفت: در فاز بعدی ۲۵۰۰ نیروی انسانی ماهر جذب کار می‌شوند. در ۵ سال آینده میزان آورده نقدی شرکت چینی نیز ۴۰۰ میلیون دلار خواهد بود. لین یانگ، مدیر شرکت چینی هم در این نشست با عنوان اینکه ایران یکی از نقاط راهبردی و کلیدی جهان به‌شمار می‌رود، افزود: قصد داریم در کنار شرکای ایرانی، خودروهای با کیفیت تولید کنیم. همچنین به دنبال آن هستیم که محصولات تولیدی این شرکت به کشورهای همسایه و خاورمیانه و حتی دیگر کشورهای اروپایی و دنیا صادر شود.

وی افزود: برنامه ابتدایی تولید مشترک ۱۰ هزار دستگاه سواری در ۳ تیپ ۱٫۵ لیتری، اتومات و توربوی آپشن است که ویژگی‌های مهمی از نظر رانندگی داشته باشد اما ظرفیت نهایی تولید سالانه ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو است. لین یانگ با بیان اینکه بهترین خدمات بعد از فروش را در ایران به‌وجود خواهیم آورد، گفت: شرکت سابک چین در انگلیس نیز شرکت دیگری به‌صورت مشترک دارد که در حقیقت مرکز تحقیقات و طراحی شرکت است و در آن طراحی محصولات تولیدی و مدیریت استاندارد بین‌المللی صورت می‌گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *