ثبات نسبی بازار طلا و سکه / ماندگاری دلار در کانال ۳۶۰۰

 

به گزارش سایت طلا؛ امروز شنبه پس از یک هفته تعطیلی بازار طلا و سکه بمناسبت ایام سوگواری، قیمتها در این بازارها با آرامش توأم بود و هر قطعه سکه بهار آزادی تنها یک هزار تومان کاهش یافت و یک میلیون و ۸۶ هزار تومان به فروش رسید.

آرامش بازار طلا و سکه در حالیست که دلار این روزها همگام با افزایش تقاضا در بازار ارز به بالاترین سطح در ۹ ماه گذشته رسید و سطح ۳۶۰۰ دلار را شکسته و وارد این کانال قیمتی شده است.

در همین بازار هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز با افت ۷۰۰ تومانی ۱۰۹ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسید و هر مثقال طلای ۱۷ عیار با کاهش ۳ هزار تومانی ۴۷۶ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

در بازار سکه نیز نیم و ربع بهار آزادی نیز هرکدام با نزول یک هزار تومانی به ترتیب ۵۴۹ و ۲۸۹ هزار تومان فروخته شدند. سکه گرمی نیز بدون نوسان ۱۸۲ هزار تومان در این بازار عرضه شدند.

دلار پس از آن در هفته نیمه تعطیل گذشته افزایش یافت که معامله گران غیررسمی جای معامله گران رسمی را گرفتند. در این میان زمینه رشد حواله درهم و افزایش تقاضا نیز بر رشد بهای آن مؤثر بود. دلار که در هفته گذشته ۱۱ هزار تومان تقویت شده بود امروز نیز ۴ هزار تومان دیگر رشد یافت تا با گذر از مرز ۳۶۰۰ تومان بر بهای ۳۶۰۳ به فروش برسد.

یورور امروز یک تومان کاهش یافت و ۳۹۹۵ تومان و درهم نیز ۲ تومان افزایش یافت و ۹۸۷ تومان به فروش رسید.

گزارش سایت طلا حاکیست، بازارهای جهانی در یک هفته گذشته با روندی نزولی، ۷ دلار و ۱۰ سنت کاهش یافت و در آخرین ساعات کاری بازارهای جهانی در شب گذشته بربهای ۱۲۵۱ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.

در این هفته اونس جهانی طلا با حداقل نوسان همراه بود. فراز و نشیب ارزش دلار، شاخص سهام و اعلام آمار اقتصادی چین در ماه سپتامبر موجب نوسان محدود این فلز زرد شد.

کارشناسان اقصادی افت و خیز بازارهای مالی را از علل اصلی مؤثر بر بازار جهانی طلا در هفته جاری عنوان می کنند.

 

 

انتهای پیام

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *