حذف ارز مبادله‌ای سایر بخشها در دست انجام است

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: پرداخت ارز توریستی توجیهی نداشت و به نوعی به بخش‌های گردشگری سایر کشورها داده می‌شد.

 عباس ارگون، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با ایلنا درباره تک نرخی‌شدن ارز اظهار داشت: اقدام بانک مرکزی در خصوص حذف ارز مسافرتی اقدام مؤثری بود که باید زودتر اقدام به این کار می کرد.

وی با بیان‌اینکه پرداخت ارز توریستی توجیهی نداشت گفت: این‌ارز به نوعی به بخش‌های گردشگری سایر کشورها داده می‌شد.

آرگون با بیان‌اینکه این اقدام بانک مرکزی می‌تواند حرکتی به سمت تک نرخی شدن ارز باشد ادامه داد: پرداخت ارزهای درمانی و تجار قضیه‌ای متفاوت است اما به مرور و با حذف ارز مبادله‌ای به نوعی فاصله بین دو نرخ ارز و رانت موجود از بین خواهد رفت.

وی افزود: در حال‌حاضر یک بخشی‌از کالاها اولویت‌دار هستند اما به مرور کالاها از مدار خارج می‌شوند و به نوعی به این بخش نیز ارز کمتری پرداخت خواهد شد.

این عضو اتاق بازرگانی‌تهران گفت: برای توسعه صادرات باید سیاستها مطابق با نرخ تورم باشد تا صادرکنندگان ما در بازارهای جهانی به راحتی حاضر شوند و بازارها را از دست ندهند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا عدم پرداخت ارز مبادله‌ای به تجار باعث زیان آنها نخواهد شد؟ افزود: خیر، آنها نیز خود را با شرایط وفق خواهند داد و مسلما این اقدام عدم شفافیت در بازار را از بین خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *