رد بول با فروش ۵۰۱ میلیون یورویی رکورد شکست!

شرکت “رد بول” در سال ۲۰۱۵ به سود بی‌سابقه‌‌ای دست یافته است. سال گذشته حدود ۶ میلیارد قوطی از این نوشیدنی انرژی‌زا در جهان به فروش رفته است.
 
به نوشته مجله اقتصادی “ترند” شرکت اتریشی “رد بول”، تولیدکننده نوشیدنی انرژی‌زا در سال گذشته با افزایش ۳۵ درصدی نسبت به سال قبل ۵۰۱ میلیون یورو درآمد داشته است. سود این شرکت در قسمت تولید نوشیدنی با افزایش ۲۰ درصدی به ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو رسیده و شمار قوطی‌های فروخته شده با افزایش ۱٫۶ درصدی به حدود شش میلیارد عدد رسیده است.

رد بول در ۱۶۹ کشور جهان به فروش می‌رسد. میزان فروش این نوشیدنی انرژی‌زا در شماری از کشورهای نظیر ترکیه، آفریقای جنوبی، عربستان سعودی، هند و لهستان افزایشی ۱۸ تا ۲۵ درصدی داشته است.

مجله خبری “پروفیل” چاپ اتریش نیز گزارش داده است که شرکت رد بول در حال حاضر هیچ‌گونه بدهی ندارد.

۴۹ درصد از سهام رد بول به نام دیتریش ماتشیتس، مؤسس و مدیر این شرکت و ۵۱ درصد سهام نیز به نام شرکای تایلندی شالیو و شارلم یوویدیا است.

سهامداران شرکت همانند سال‌های پیشین نیمی از سود حاصل را برداشت کرده و مابقی را در شرکت سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

شرکت رد بول در سال ۱۹۸۷ تأسیس شد. در سال‌های اخیر رد بول یکی از حامیان مالی مهم مسابقات فوتبال، مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک و ورز‌ش‌های مخاطره‌آمیز بوده است. دفتر مرکزی رد بول در اتریش و دفتر بین‌ا‌لمللی آن در تایلند فعالیت دارد. این شرکت همچنین مالکیت چند باشگاه فوتبال را نیز در اختیار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *