روند نزولی قیمت طلا همزمان با افزایش ارزش دلار ادامه خواهد یافت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، قیمت طلا پس از ثبت رکورد ۱۳۶۲ دلاری در روز جمعه، بار دیگر روندی نزولی را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش به نظر می رسد مهمترین عامل موثر بر کاهش قیمت طلا در کوتاه مدت افزایش ارزش دلار آمریکا بوده است.

مجموعه ای از عوامل مختلف از جمله تنش های سیاسی در شبه جزیره کره، نگرانی های مربوط به سیاست های ترامپ و سقف بدهی های دولت آمریکا موجب شده است تا تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا با افزایش چشمگیری روبرو شود.

ششمین آزمایش اتمی کره شمالی موجب تشدید تنش های بین المللی شده است. اظهارات ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا نیز در نشست روز پنجشنبه موجب افزایش ارزش یورو در برابر دلار شده بود.

انتشار آمارهای نگران کننده اقتصادی در آمریکا موجب شده است تا احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده با کاهش روبرو شود.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، در صورتی که روند صعودی ارزش دلار طی روزهای آینده ادامه یابد، قیمت جهانی طلا با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۳۸۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا مرز ۱۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

برخی تحلیلگران نیز معتقدند که بحران بدهی و کسری بودجه آمریکا می تواند قیمت هر اونس طلا را به زودی تا سطح ۱۴۰۰ دلار افزایش دهد.

قیمت طلا از سال ۲۰۱۳ تاکنون به سطح ۱۴۰۰ دلاری نرسیده است. اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۴۰۰ دلاری را بشکند، دستیابی به سطوح مقاومتی جدید دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش قیمت طلا به ۱۴۰۰ دلار می تواند سرمایه گذاران بین المللی را از بازار سهام به بازار طلا سوق دهد. سال گذشته قیمت طلا با رشد ۸٫۶ درصدی روبرو شد در جالی که شاخص سهام اس اند پی ۵۰۰ با رشد ۹٫۵ درصدی همراه شده بود.

از ابتدای امسال تاکنون قیمت طلا با رشد ۱۷ درصدی روبرو شده و شاخص سهام تنها ۱۰ درصد افزایش داشته است.

گروهی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که در صورت وقوع جنگ در شبه جزیره کره قیمت جهانی هر اونس طلا تا ۱۶۰۰ و ۱۷۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *