سال ۲۰۱۸ دوران خوبی برای طلا خواهد بود

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در حالی که نظرسنجی ها نشان می دهد فدرال رزرو آمریکا طی سال آینده ۳ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد ولی شک و تردیدهایی درباره این مساله به وجود آمده و موجب شده تا تحلیلگران بر این باور باشند که قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی با افزایش روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی معتقدند که تنش های سیاسی بین المللی و رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی به خصوص چین و هند می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته باشد. از سوی دیگر کاهش احتمالی شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز می تواند عامل مهمی برای افزایش تقاضا و قیمت طلا باشد.

فیل استریبل تحلیلگر ارشد موسسه پرایس فیوچرز در این باره تاکید کرد: فکر می کنم ۲۰۱۸ سال خوبی برای طلا باشد و این فلز گرانبها بار دیگر در بازارهای بین المللی خواهد درخشید.

بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس نیز گفت: به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا رویکرد متعادلی را برای افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ خواهد داشت و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود. پایین بودن نرخ بهره در آمریکا فرصت مناسبی را برای خرید طلا فراهم خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: پیش بینی ما این است که نرخ بهره واقعی در اقتصاد آمریکا طی سال آینده افزایش چندانی نخواهد داشت. این مساله موجب افزایش تقاضا برای طلا خواهد شد. به نظر من فدرال رزرو تا پایان امسال یک بار و در سال آینده نیز دو بار دیگر نرخ بهره را افزایش می دهد.

موسسه تی دی اس پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال آینده به ۱۳۱۳ دلار خواهد رسید. این رقم در سال ۲۰۱۷ میلادی به طور میانگین به ۱۲۵۷ دلار می رسد. پیش بینی می شود قیمت هر اونس طلا در سه ماه پایانی ۲۰۱۸ میلادی به ۱۳۲۵ دلار برسد.

بارت ملک گفت: پیش بینی من این است که جرومی پاول فرد مورد نظر ترامپ برای ریاست فدرال رزرو، سیاست های پولی مشابهی را با جانت یلن دنبال خواهد کرد.

موسسه مالی مک کواری نیز پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا سال آینده حتی به ۱۴۰۰ و ۱۵۰۰ دلار نیز خواهد رسید. این برای نخستین بار در ۵ سال اخیر خواهد بود که قیمت طلا به رکورد ۱۴۰۰ دلاری دست خواهد یافت.

برخی کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که ارزش دلار آمریکا طی سال آینده با کاهش روبرو خواهد شد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.

روبین بیهار تحلیلگر ارشد بانک سوسایت جنرال نیز بر این باور است که اگر فدرال رزرو طی سال آینده ۳ بار نرخ بهره را افزایش دهد و تنش های سیاسی در عرصه بین المللی با کاهش روبرو شود، میانگین قیمت طلا در سال آینده به ۱۱۷۵ دلار خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: اگر سیاست های جدید مالیاتی ترامپ تصویب و اجرا شود این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا و به ضرر ارزش دلار خواهد بود. این خطر نیز وجود دارد که ارزش سهام طی ماه های آینده با افت زیادی روبرو شود و این مساله نیز می تواند قیمت جهانی طلا را افزایش دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *