قیمت‌های نفت نزدیک ۷۰ دلار باقی ماند

به گزارش رویترز، قیمت نفت برنت روز سه‌شنبه افت کرد اما همچنان نزدیک به ۷۰ دلار باقی ماند؛ سطحی که بازارها بعد از افت شدید قیمت نفت از ۲۰۱۴ تا کنون به خود ندیده بودند.

قیمت‌ها توسط محدودیت تولید کشورهای عضو اوپک و متحدان غیر اوپکی به رهبری روسیه، و همچنین تقاضای بالا به لطف رشد اقتصادی قوی، تقویت شدند.

قیمت نفت برنت در ساعت ۱۵:۰۴ دقیقه به وقت تهران، نسبت به قیمت بسته شده قبلی خود ۵۴ سنت افت کرد و به ۶۹.۷۲ دلار برای هر بشکه رسید.

روز دوشنبه قیمت نفت برنت به ۷۰.۳۷ دلار برای هر بشکه رسیده بود که بالاترین قیمت از دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون است. از دسامبر ۲۰۱۴ افت ۳ ساله قیمت‌های نفت آغاز شد.

قیمت نفت خام متوسط تگزاس غرب آمریکا، دابلیو تی‌آی، با ۱۲ سنت یا ۰.۱۹ درصد کاهش به بشکه‌ای ۶۴.۱۸ دلار رسید. دابلیوتی‌آی در اوایل معاملات امروز به رکورد ۶۴.۸۹ دلار رسید که بالاترین قیمت آن از دسامبر ۲۰۱۴ تا کنون است.

اولیور جاکوب از شرکت مشاور پتروماتریکس می‌گوید: بازار به نقطه مقاومت تکنیکی خود رسیده است. ما نیازمند این هستیم که با یک افزایش قیمت واقعی بالاتر از ۷۰ دلار تایید و تثبیت شویم.

او گفت: در مورد دابلیوتی‌آی در این لحظه گمانه‌زنی‌های زیادی انجام می‌شود. نیروی اصلی تغییردهنده قیمت‌ها از سوی بازار آمریکا خواهد بود و ما باید منتظر باشیم و ببینیم بعد از پایان تعطیلات جهت‌گیری بازار چگونه خواهد بود.

به علت تعطیلی رسمی در آمریکا امروز تجارت در مقادیر محدودی انجام شد.

بانک بزرگ آمریکا، گلدمن ساکز در یادداشتی نوشت: این رشد قیمت‌ها به علت پایه‌های تجاری قدرتمند شامل رشد قوی تقاضا و التزام بالای اوپک به توافق کاهش تولیدات خود می‌باشد.

در این یادداشت آمده است: احتمال این که در ماه‌های آینده ما قیمت‌های پیش‌بینی شده ۶۲ دلار برای برنت و ۵۷.۵ دلار برای دابلیوتی‌آی، را بالا ببریم بسیار زیاد است.

سایر بانک‌های آمریکا شامل مورگان استنلی و بانک آمریکا مریل لینچ، هم پیش از این پیش‌بینی قیمت خود را افزایش داده‌اند.

فاکتور اصلی‌ای که در سال ۲۰۱۷ قیمت‌ها را از رشد کردن باز می‌داشت، افزایش تولید آمریکا بود که موقتا با آب‌وهوای یخبندان زمستانی در آمریکای شمالی، که باعث تعطیلی برخی تاسیسات شده، ثابت مانده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *