قیمت جهانی طلا تحت تاثیر تقویت ارزش دلار و تنش های سیاسی، تغییری نکرد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، تقویت ارزش دلار آمریکا و اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره تنش در شبه جزیره کره موجب شده است تا قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز با تغییر چندانی روبرو نشود.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به ۱۳۳۰ دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

شاخص ارزش دلار در برابر شش ارز معتبر بین المللی با افزایش نسبی روبرو شده و به ۹۱٫۸۹ واحد رسیده است.

این گزارش افزود: شاخص سهام در بازارهای آسیایی در آغاز مبادلات امروز به بالاترین سطح خود در ۱۰ سال اخیر رسیده است. شاخص سهام وال استریت آمریکا نیز با رشد نسبی روبرو شده و ارزش دلار نیز در برابر ین ژاپن افزایش یافته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین اظهارات خود درباره کره شمالی گفت: تحریم‌هایی که علیه کره‌شمالی اعمال شد در مقایسه با اقداماتی که می‌بایست انجام می‌شد ناچیز بوده است.

کیم یونگ جائه سفیر کره‌شمالی نیز در سخنانی در مسکو گفت: تحریم‌های آمریکا باعث تغییر سیاست‌های کره شمالی نخواهد شد.

همچنین کره شمالی به اعمال تحریم‌های شدیدتر شورای امنیت علیه برنامه موشکی این کشور واکنش نشان داد و هشدار داد که آمریکا به‌زودی با بدترین دردی که تا کنون تجربه کرده مواجه خواهد شد.

استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا نیز تهدید کرد که اگر چین از تحریم های جدید شورای امنیت علیه کره شمالی تبعیت نکند، تحریم های جدید مالی علیه پکن وضع خواهد شد و شرکت ها و بانک های چینی از دسترسی به سیستم مالی آمریکا محروم می شوند.

تازه ترین آمارهای منتشر شده نشان می دهد نرخ فقر در آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی برای دومین سال متوالی با کاهش روبرو شده و میانگین درآمد سرانه در این کشور به بیش از ۵۹ هزار دلار رسیده است.

آمارهای رسمی در انگلیس نیز نشان می دهد که نرخ تورم این کشور در ماه اوت به بالاترین سطح خود در ۵ سال اخیر رسیده است. این در شرایطی است که نشست بانک مرکزی انگلیس قرار است پنجشنبه برگزار شود.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۳۵ درصد افزایش به بیش از ۸۳۸ تن رسیده است. به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تخت تاثیر انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا اروپا و چین قرار خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *