قیمت طلا به بالاترین سطح خود در سه ماه و نیم اخیر رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا امروز با ۰٫۴ درصد کاهش به کمتر از ۱۳۱۳ دلار رسیده است. قیمت این فلز گرانبها پیش از این به بیش از ۱۳۲۱ دلار رسیده بود که بالاترین رقم از ۱۵ سپتامبر به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، تحلیلگران موسسه اسکاتیا موکاتا بر این باورند که رشد فزاینده خرید و تقاضا در بازارهای جهانی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز که روز سه شنبه به پایین ترین سطح خود در ۳ ماه اخیر رسیده بود، امروز با ۰٫۱ درصد افزایش روبرو شده و به ۹۱٫۹۴ واحد رسیده است.

ارزش دلار در سال ۲۰۱۷ میلادی بدترین عملکرد خود از سال ۲۰۰۳ میلادی را ثبت کرده است. این مساله کمک زیادی به افزایش ۱۳ درصدی قیمت جهانی طلا در سال گذشته داشته است به طوری که قیمت طلا بهترین عملکرد خود را از سال ۲۰۱۰ میلادی برجا گذاشته است.

قیمت طلا تنها در ۳ هفته پایانی ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۵۵ دلاری روبرو شده است.

تحلیلگران اقتصادی نسبت به چشم انداز مثبت قیمت طلا در میان مدت کاملا امیدوار هستند.

مارک تو تحلیلگر ارشد موسسه وینگ فانگ فایننشال در این باره گفت: در شرایط کنونی ما انتظار برخی انتظارات تورمی را داریم و این مساله به نفع تقاضا و قیمت جهانی طلا خواهد بود.

وی در ادامه افزود: با شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری امیدواری های زیادی در بازار جهانی طلا به وجود آمده است. سطح مقاومتی فعلی برای قیمت طلا ۱۳۴۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا می تواند تا ۱۴۰۰ دلار در هر اونس در سه ماه نخست امسال افزایش یابد.

وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال بازار طلا نیز گفت: این احتمال وجود دارد که طلا در کوتاه مدت سطح مقاومتی ۱۳۲۶ دلاری را بشکند و در این صورت به سوی سطح مقاومتی بعدی یعنی ۱۳۸۰ دلاری حرکت خواهد کرد.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۱۴ درصد کاهش به ۸۳۶ تن رسیده است. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین و وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *