قیمت طلا تحت تاثیر نشست فدرال رزرو و آمارهای مهم منطقه یورو خواهد بود

به گزارش سایت طلا به نقل از اینوستینگ، قیمت طلا در هفته ای که گذشت بیش از یک درصد کاهش داشته است. این برای نخستین بار در ۴ هفته گذشته است که قیمت طلا با کاهش روبرو شده است.

بر اساس این گزارش بازار طلا طی روزهای گذشته بیشتر تحت تاثیر تنش های سیاسی مربوط به اوضاع کره شمالی قرار داشته است. کره شمالی که به تازگی ششمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده بار دیگر یک فروند موشک بالستیک را شلیک کرد که بر فراز آسمان ژاپن عبور نموده است.

انتشار آمارهای تورم آمریکا طی ماه گذشته نیز تاثیر مهمی بر نوسانات بازارهای بین المللی داشته است. نرخ تورم آمریکا در ماه اوت فراتر از انتظارات افزایش یافته و به بیش از ۱٫۹ درصد رسیده است. این در شرایطی است که نظرسنجی از اقتصاددانان نشان می داد نرخ تورم آمریکا در این مدت به ۱٫۷ درصد رسیده است. به نظر می رسد مهمترین مانع فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده، دست نیافتن به نرخ تورم ۲ درصدی است.

اما در هفته آینده آمارهای تورم در منطقه یورو طی ماه اوت قرار است دوشنبه منتشر شود. پیش بینی می شود نرخ تورم منطقه یورو به ۱٫۵ درصد رسیده باشد.

بانک مرکزی انگلیس در تازه ترین نشست خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده است. البته این بانک آمادگی خود را برای افزایش نرخ بهره اعلام کرده است. مساله برگزیت نیز وضعیت سیاست های پولی انگلیس را با چالش جدی روبرو کرده است.

آلمان سه شنبه شاخص اعتماد اقتصادی را منتشر خواهد کرد که احتمالا از ۱۰ به ۹٫۱ واحد کاهش یافته است.

ژاپن در همین روز آمارهای تراز تجاری را اعلام خواهد کرد. آمارهای خرده فروشی انگلیس در روز چهارشنبه منتشر می شود. پیش بینی می شود خرده فروشی در این مدت با رشد ۱٫۱ درصدی روبرو شده است.

تصمیمات نشست مهم فدرال رزرو آمریکا نیز قرار است چهارشنبه اعلام شود. البته بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را تغییر دهد ولی ظاهرا زمان و چگونگی اجرای برنامه کاهش تراز مالی ۴٫۵ تریلیون دلاری را اعلام خواهد کرد.

بانک مرکزی ژاپن نیز سیاست های پولی جدید خود را در شرایطی اعلام خواهد کرد که ظاهرا تصمیمی برای تغییر نرخ بهره ندارد.

روز پنجشنبه شاخص اعتماد مصرف کننده در منطقه یورو اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *