قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو به پایین ترین سطح در ۲ هفته اخیر رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه خبری رویترز، در حالی که نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا قرار است سه شنبه و چهارشنبه برگزار شود، گمانه زنی های مربوط به اجرای سیاست های پولی جدید فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است.

بر اساس این گزارش آمارهای اقتصادی نشان می دهد که نرخ تورم آمریکا طی ماه اوت به طور غیر منتظره ای افزایش یافته و به ۱٫۹ درصد رسیده است. فدرال رزرو آمریکا دستیابی به نرخ تورم ۲ درصدی را یکی از مهمترین اهداف خود اعلام کرده است.

البته تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را تغییر نخواهد داد ولی زمان و چگونگی اجرای برنامه کاهش تراز مالی ۴٫۵ تریلیون دلاری را اعلام خواهد کرد.

فدرال رزرو پس از وقوع بحران مالی و اقتصادی ۲۰۰۸ میلادی هزاران میلیارد دلار نقدینگی به اقتصاد تزریق کرده تا از رشد و رونق حمایت کند.

این گزارش افزود: قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه با ۰٫۲ درصد کاهش به کمتر از ۱۳۱۶ دلار رسیده است که این پایین ترین قیمت در دو هفته اخیر به شمار می رود.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز امروز دوشنبه با کاهش روبرو شده که علت اصلی این مساله افزایش ارزش دلار آمریکا بوده است.

ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز به بالاترین سطح خود در ۷ هفته اخیر رسیده است. ارزش پوند انگلیس نیز به روند صعودی هفته گذشته خود ادامه داده است. ارزش پوند طی هفته قبل در شرایطی با رشد ۳ درصدی روبرو شد که بانک مرکزی انگلیس آمادگی خود را برای افزایش نرخ بهره اعلام کرده است.

یک مقام ارشد بانک مرکزی انگلیس تاکید کرده است که نرخ بهره این کشور باید طی ماه های آینده افزایش یابد.

ادامه تنش در شبه جزیره کره نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود. تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که خرده فروشی در آمریکا طی ماه اوت به طور غیر منتظره ای با کاهش روبرو شده است.

تولیدات صنعتی آمریکا نیز با بیشترین کاهش از سال ۲۰۰۹ میلادی همراه بوده است. رشد دستمزدها در منطقه یورو نیز در سه ماه دوم امسال به بالاترین سطح در دو سال اخیر رسیده است.

بانک مرکزی روسیه نیز در تازه ترین تصمیم خود نرخ بهره را از ۹ به ۸٫۵ درصد کاهش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *