قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح خود در ۹ ماه و نیم اخیر تثبیت شد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، تشدید تنش ها در شبه جزیره کره و افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری، تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در آغاز مبادلات امروز جمعه به ۱۳۱۹ دلار رسیده است که این بالاترین رقم در ۹ ماه و نیم اخیر به شمار می رود. قیمت طلا در هفته جاری تاکنون با رشد ۲ درصدی روبرو شده است.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که هزینه های مصرف کننده در اقتصاد آمریکا طی ماه جولای کمتر از انتظارات با افزایش روبرو شده است. نرخ تورم آمریکا نیز با کمترین رشد در یک سال و نیم اخیر همراه بوده است. این مساله موجب شده است تا گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا کمتر شود.

این گزارش افزود: ارزش دلار آمریکا نیز در برابر سبدی از ارزهای معتبر بین المللی تحت تاثیر تنش های مربوط به کره شمالی با کاهش روبرو شده است.

سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار آمارهای اشتغال و نرخ بیکاری هستند که طی ساعات آینده توسط وزارت کار آمریکا منتشر خواهد شد.

جنگنده های اف ۱۵ ژاپن پنجشنبه یک تمرین مشترک هوایی را با بمب افکن های راهبردی بی یک بی و جنگنده های رادار گریز اف ۳۵ آمریکایی در آسمان شبه جزیره کره انجام داده اند.

این مانور مشترک هوایی ۲ روز پس از آزمایش موشکی کره شمالی انجام شده که بر فراز آسمان ژاپن به پرواز درآمده است.

وزارت امور خارجه آمریکا از روسیه خواسته است کنسولگری این کشور در سانفرانسیکو و نمایندگی‌های دیپلماتیک در واشنگن و نیویورک را تا دوم سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۱ شهریور) تعطیل کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد به روسیه دستور داده شده تا کنسولگری خود در سانفرانسیسکو و نمایندگی‌های دیپلماتیکش در واشنگتن و نیویورک را تا دوم سپتامبر سال جاری ببندد.

به نظر می رسد تنش بر سر افزایش سقف بدهی های آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر وضعیت قیمت طلا طی هفته های آینده داشته باشد. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر وضعیت شبه جزیره کره، تنش های سیاسی در آمریکا، نوسانات ارزش دلار و شاتخص سهام در بازارهای بین المللی قرار خواهد داشت.  تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *