قیمت طلا پس از اعلام طرح مالیاتی دولت ترامپ، افزایش یافت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا که روز پنجشنبه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار با افت نسبی روبرو شده بود، امروز جمعه با افزایش همراه شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز جمعه با ۰٫۲ درصد افزایش به بیش از ۱۲۷۷ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته پس از اعلام طرح مالیاتی جدید دولت ترامپ با نوسانات زیادی روبرو شد و برای لحظاتی تا ۱۲۸۴ دلار در هر اونس افزایش یافت. البته قیمت طلا تا پایان مبادلات روز گذشته بار دیگر با افت نسبی روبرو شد.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز امروز بدون تغییر چندانی نسبت به روز قبل به ۹۴٫۶۹ واحد رسیده است. شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز امروز با افزایش روبرو شده است.

طرح دولت آمریکا برای کاهش مالیات ها تاثیر زیادی بر افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی داشته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه رسما جرومی پاول را به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو انتخاب و معرفی کرده است. دوره ریاست جانت یلن بر فدرال رزرو فوریه آینده به پایان خواهد رسید.

انتخاب پاول با واکنش مثبت از سوی بازارهای بین المللی به خصوص بازار سهام آمریکا روبرو شده است.

دولت ترامپ در حالی قصد دارد مالیات ها را کاهش دهد که پیش بینی می شود این اقدام موجب افزایش ۱۵۰۰ میلیارد دلاری بدهی های این کشور طی سال های آینده خواهد شد.

پس از اعلام طرح مالیاتی دولت ترامپ ارزش دلار به پایین ترین سطح خود در برابر ارزهای معتبر بین المللی در یک هفته اخیر رسید.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۴۲ درصد کاهش به کمتر از ۸۴۶ تن رسیده است.

بانک مرکزی انگلیس برای نخستین بار در ده سال اخیر نرخ بهره را افزایش داده است. البته پیش بینی می شود هرگونه افزایش احتمالی نرخ بهره انگلیس طی ماه های آینده کاملا تدریجی خواهد بود.

پیش بینی می شود انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین طی ساعات آینده تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا و نرخ ارز خواهد داشت.

وزارت کار آمریکا قرار است عصر امروز تازه ترین آمارهای اشتغال و نرخ بیکاری اکتبر را اعلام کند. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *