واردات طلای هند در سال ۲۰۱۷ با رشد ۶۷ درصدی روبرو شد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، موسسه تحقیقاتی جی اف ام اس در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: واردات طلای هند در سال ۲۰۱۷ با ۶۷ درصد رشد به بیش از ۸۵۵ تن رسیده است.

بر اساس این گزارش رشد تقاضای خرده فروشی در بخش طلا و جواهرات عامل اصلی افزایش چشمگیر واردات طلای هند در سال ۲۰۱۷ میلادی بوده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، افزایش تقاضا و واردات طلا در هند که دومین مصرف کننده بزرگ طلای جهان پس از چین به شمار می رود، می تواند موجب تقویت قیمت جهانی این فلز گرانبها شود.

قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر توانسته است سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند و به بالاترین سطح خود در ۳ ماه اخیر برسد.

بر اساس اعلام موسسه جی اف ام اس قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۱۳ درصدی روبرو شده و این بهترین عملکرد قیمت طلا از سال ۲۰۱۰ میلادی به شمار می رود.

یک تحلیلگر ارشد موسسه جی اف ام اس تاکید کرد: تقاضای جواهرات طلا در هند پس از کاهش نسبی در سه ماه پایانی ۲۰۱۶ میلادی، در شش ماه نخست ۲۰۱۷ با افزایش روبرو شده و این مساله عامل مهمی برای رشد واردات طلای هند بوده است.

دولت هند در ماه های اخیر سیاست های جدیدی را برای مقابله با فساد مالی، فرار مالیاتی و تامین مالی گروه های تروریستی آغاز کرده و این مساله موجب شده است تا پول و سرمایه زیادی به بازار طلا وارد شود.

تقاضای طلا در بازار هند ارتباط مستقیمی با فصل برداشت محصولات کشاورزی دارد. بهبود وضعیت بخش کشاورزی و افزایش درآمد کشاورزان تاثیر مهمی بر رشد تقاضای طلا داشته است.

تقاضای بخش روستایی دو سوم تقاضای کل طلا در هند را تشکیل می دهد. اواسط دسامبر قیمت طلا تحت تاثیر گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود در ۵ ماه اخیر رسید. این مساله موجب شد تا واردات طلای هند در ماه دسامبر با رشد شتابانی روبرو شود.

واردات طلای هند در ماه دسامبر به بیش از ۷۰ تن رسیده که این رقم نسبت به دسامبر ۲۰۱۶ بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *