وال استریت سال را با وضعیت ضعیفی به پایان برد

به گزارش سایت طلا به نقل از مهر، افت سهام شرکت‌های تکنولوژی و شرکت‌های مالی در آخرین روز سال ۲۰۱۷، که سالی پر سود برای سهام آمریکا بود، بر دوش وال استریت سنگینی کرد.

در سال ۲۰۱۷ شاخص‌های مهم سهام، مجموعه‌ای از رکوردزنی را برای خود به ثبت رساندند و از رشد اقتصادی قوی، درآمدهای بالای شرکت‌ها و نرخ‌های پایین بهره، بالاترین سود را به دست آوردند.

امسال بنچ‌مارک اس‌اندپی۵۰۰، ۲۰ درصد به ارزش خود افزود، شاخص داوجونز ۲۵ درصد بالا رفت و شاخص سهام‌های تکنولوژی، نزدک، ۲۹ درصد رشد کرد که این بهترین عملکرد این شاخص‌ها از سال ۲۰۱۳ تا کنون است.

در این میان سهام تکنولوژی بالاترین سود را به خود اختصاص دادند و ۳۷ درصد رشد کردند.

سهام شرکت‌های ارتباطات تلفنی و سهام انرژی تنها بخش‌هایی بودند که امسال را در محدوده قرمز (محدوده ضرردهی) به پایان بردند.

انتظار می‌رود رشد متوالی سهام با قانون جدید مالیاتی آمریکا، که مالیات شرکت‌ها را کاهش داده و به درآمد آن‌ها می‌افزاید، در سال ۲۰۱۸ هم ادامه داشته باشد.

شاخص صنعتی داجونز امروز با کاهش ۱۴.۱۶ واحد یا ۰.۰۶ درصد، در ۲۴۸۲۳.۳۵ واحد به کار خود خاتمه داد و شاخص اس‌اندپی۵۰۰ با افت ۱.۷۹ واحدی یا ۰.۰۶ درصدی، به ۲۶۸۵.۷۵ واحد رسید و سال ۲۰۱۷ خود را پایان داد.

کامپوزیت نزدک با ۱۰.۹۲ واحد یا ۰.۱۶ درصد، کاهش به ۶۹۳۹.۲۴ واحد رسید.

سهام غول تکنولوژی، اپل، پس از انتشار عذرخواهی غیرمنتظره این شرکت، برای کند کردن آیفون‌های قدیمی‌تر، ۰.۵۲ درصد کاهش یافت.

سهام گلدمن ساکس هم پس از اینکه اعلام کرد سود ربع چهارم این بانک به علت قانون مالیاتی جدید، ۵ میلیارد دلار آسیب دیده است، ۰.۵ درصد کاهش یافت.

سهام شرکت آمازون پس از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ در توئیت خود گفت که ارسال ارزان کالاها توسط شرکت آمازون اداره پست این کشور را احمق‌تر و فقیرتر کرده است، ۰.۶ درصد از ارزش خود را از دست داد.

توجه به اینکه بازارهای جهانی امروز و فردا تعطیل هستند، دیروز آخرین روز معاملات سال ۲۰۱۷ میلادی بازارها بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *