پیشنهاد انتقال آب دریا به جنوب استان فارس

استاندار فارس گفت: شیرین کردن آب خلیج فارس و انتقال آن به شهرستان های جنوبی استان فارس، آبخیزداری و تکمیل سدهای نیمه تمام از پیشنهادهایی است که برای حل بحران آب در این استان به شورای عالی آب کشور ارائه شده است.

سید محمد علی افشانی چهارشنبه در جمع فعالان سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان خنج در جنوب استان فارس، بحران آب را مشکل اصلی این استان دانست و گفت: بعد از ۲ ماه از حضورم در فارس متوجه شدم که ما در این استان نه با مشکل آب بلکه با بحران آب مواجه هستیم و بنابراین از معاون اول رئیس جمهوری برای سفر به فارس جهت بررسی این موضوع دعوت کردیم.

استاندار فارس ادامه داد: سفر ۲۹ تیرماه معاون اول رئیس جمهوری به فارس با مصوبات خوبی در این زمینه همراه بود که در این باره می توان به تصویب اجرای طرح آبیاری نوین در ۳۰ هزار هکتار از مزارع استان اشاره کرد. 

وی اظهار کرد: در این سفر، مقرر شد که موضوع آب استان در شورای عالی آب کشور بررسی شود که این اتفاق در آینده نه چندان دور روی خواهد داد.

افشانی در ادامه پساب فاضلاب شهری را نیز پایدارترین و گران ترین آب دانست و گفت: هیچ پروژه ای اقتصادی تر از این نیست که فاضلاب برای مصارف صنعتی تصفیه شود. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *