کاتالیزورهای زیادی می تواند موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا شود۴


۱


شاهین ۵۳ میگه :

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۸/۰۸ ساعت ۱۶:۵۷
” آمار گزارش اولیۀ رشد اقتصادی فصلی امریکا حتی از پیش بینی هم کمی بهتر بود اما آنقدر بالا نبود که حریف خبر «بسیار مهم» سیاسی امروز شود. اف بی ای مجدداً اعلام کرد که پروندۀ ای میلهای هیلاری کلینتون را باز خواهد کرد. این خبر مانند بمب قیمت طلا را افزایش داد و از ارزش شاخص دلار کاست و خبر مهم اقتصادی هفته را مانند برف ذوب کرد!!! این خبر حتی ممکن است مسیر انتخابات آمریکا را تغییر دهد و به نظر می آید کارزار انتخاباتی ترامپ برگهای برندۀ خود را آمادۀ رو کردن نموده اند…. اما چرا میگویم این خبر مانند بمب بود؟ متعاقب اعلام خبر فوق ناگاه شاخص فراریت (volatility) بازارها به ده درد رسید و این از دید تکنیکال نشاندهندۀ اهمیت قضیه است. دومین نشانۀ اهمیت این خبر بازگشت مهمی در نمودار شاخص دلار بود.
نه تنها قیمت شاخص از سقف مهمی بازگشت بلکه در اندیکاتور آر اس ای هم از محدودۀ اشباع خرید به زیر هفتاد واحد افت کرد.
چهارشنبۀ آینده پر از اخبار قدرتمند از اقتصاد آمریکاست. دو خبر درجۀ یک و یک خبر درجۀ سه در این روز آمادۀ لرزاندن بازارها هستند اما فقط ده درصد فاندامنتالیستها معتقدند که جلسۀ چهارشنبۀ آیندۀ فدارل رزرو بتواند تغییری مهم در بازار ایجاد کند. از یکسو قریب به اتفاق تحلیلگران معتقدند دور بعدی افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر رخ خواهد داد و از طرف دیگر نظر اکثر فاندامنتالیستها این است که باز شدن مجدد پروندۀ ای میلهای کلینتون در این برهۀ حساس حتی ممکن است خبری به بزرگی جلسۀ هفتۀ آیندۀ فدرال رزرو (مهمترین خبر ممکن برای طلا و کل بازارها) را هم محو کند! البته تجربه نشان داده است که خبر جلسۀ فدرال رزرو وقتی میتواند بزرگترین زلزله را ایجاد نماید که غیرمنتظره باشد بنابراین افزایش نرخ بهره در روز چهارشنبه همانقدر که نامحتمل است، اگر رخ دهد قابلیت انفجار مهیبی را خواهد داشت!
خبرهای جمعه (اشتغال غیرکشاورزی و آمار بیکاری آمریکا) در هر حال اهمیت خود را حفظ خواهند کرد. هر چند بازهم تعدادی از تحلیلگران معتقدند این رقم هر چه باشد نتیجه یکیست: افزایش نرخ بهره در دسامبر!!!
به تمام رویدادهای امروز تداوم تقاضای فیزیکی برای طلا را اضافه کنید. نزدیکی فستیوال دیوایی هندیها امروز از طلا حمایتی جانانه کرد.
در حالیکه اکثر فاندامنتالیستها معتقد به احتمال افزایش قیمت طلا در هفتۀ اینده هستند تکنیکال نمودار طلا چیز دیگری میگوید که در پست بعد به ان اشاره خواهم کرد. (اما نشانه های محکم افت در شاخص دلار پای ما سست میکند)
نهایت اینکه هفتۀ اینده هفتۀ مهمی برای تصمیم گیری مسیر طلا در میان مدت است. باید به انتظار بایستیم و این هفته را ببینیم….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *