۱۸۱ هزار واحد مسکونی در سال ۹۶ در تهران معامله شد

بانک مرکزی اعلام کرد: تعداد معاملات آپارتمان‌ مسکونی شهر تهران در سال ۱۳۹۶ به ۱۸۱ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با سال پیش از آن (۱۳۹۵)، ۱۱٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

به گزارش ایران جیب به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی، در اسفند ماه سال ۱۳۹۶، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۲٫۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش اندک ۰٫۵ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۵۷٫۶ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۶٫۱ درصد افزایش نشان می دهد.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در اسفندماه سال ۱۳۹۶ حاکی از آن است که از مجموع ۱۲ هزار و ۳۰۷ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۶۴٫۵ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. سهم مذکور در مقایسه با اسفندماه سال قبل ۴٫۶ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بیش از ۱۵ سال افزوده شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *