استقبال سرد از حراج سکه/ مردم منتظر پیش فروش هستند؟

 حراج سکه در بانک کارگشایی در حالی از ساعتی قبل در این بانک آغاز شده که نسبت به جلسات قبل استقبال مردم از حراج سرد است و این سردی احتمالاً به خاطر طرح جدید بانک مرکزی برای پیش فروش سکه است.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند بانک مرکزی در پیش فروش سکه بنا دارد نقدینگی سرگردان در جامعه را مدیریت کند و به همین خاطر تلاش می کند با ایجاد جذابیت در بازار طلا و سکه, انگیزه سرمایه گذاری در پیش فروش سکه را بین مردم بالا ببرد.

عده ای از فعالان ارزی در خیابان فردوسی یکی از دلایل گرانی دلار طی روزهای اخیر را ایجاد انگیزه برای خریداران سکه در طرح پیش فروش می دانند و می گویند: به دلیل ارتباط مستقیم دلار و سکه در بازار، بانک مرکزی تلاش می کند با افزایش قیمت دلار، زمینه افزایش قیمت سکه را فراهم کند تا در زمان پیش فروش انگیزه برای ثبت نام وجود داشته باشد.

 آنطور که مقامات بانک مرکزی اعلام کرده اند هنوز تصمیم گیری برای رقم نهایی فروش سکه در این طرح نهایی نشده است ولی براساس آخرین تصمیمات، در هنگام ثبت نام به ازای هر سکه یک میلیون تومان علی‌الحساب دریافت می‌شود و در موعد تحویل سکه، مابه‌التفاوت آن از مشتری اخذ خواهد شد.

گفتنی است پیش فروش سکه با قیمت های پایین‌تر از قیمت بازار در موعد ثبت نام برای پیش خرید و در سررسیدهای سه، شش و نه ماهه و یک ساله انجام می‌شود.

** تغییرات لحظه‌ای قیمت دلار، طلا، سکه و ارز را اینجا مشاهده کنید.

امروز در سالن حراج سکه بانک کارگشایی، سکه تمام بهار آزادی با قیمت پایه یک میلیون و ۳۳۲ هزار تومان از سوی بانک مرکزی عرضه شد که با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده سکه تمام با قیمت یک میلیون و ۴۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان به حراج گذاشته شد و با قیمت یک میلیون و ۵۰۲ هزار تومان هم به فروش رفت.

نیم سکه بهار آزادی نیز در سالن حراج سکه با قیمت پایه ۶۶ هزار تومان و مالیات ارزش افزوده ۹ درصدی به قیمت ۷۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به حراج گذاشته شد. نیم سکه در حراج با قیمت ۷۳۶ هزار تومان فروخته شد.

** در سالن حراج هم اکنون تعداد مردم عادی نسبت به روزهای قبل خیلی کمتر است ولی دلال ها طبق روال جلسات قبل آمده اند و مشغول خرید سکه هستند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *