بهای جهانی طلا امروز پنجشنبه در بازارهای جهانی

امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۱٫۸ دلار افزایش نسبت به قیمت روز گذشته ۱۲۱۸ دلار و ۸۰ سنت معامله شد.

قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت ۱۲۱۲ دلار و ۹۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۲۶ دلار و ۳۰ سنت به فروش رفت.

قیمت این فلز گرانبها امروز نسبت به یک ماه گذشته ۴۴٫۳ دلار و نسبت به یک سال گذشته ۱۲۰ دلار با کاهش همراه بود.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره افزایش ۴ سنتی داشت و هر اونس از این فلز به قیمت ۱۵٫۹۴ دلار معامله شد.

فلزات پلاتینوم و پالادیوم هم افزایش‌هایی به ترتیب ۲ و ۸ دلار را داشتند.

بررسی آمارهای یک ماه گذشته حاکی از آن است که قیمت طلا از ۱۲ ژوئن تاکنون مسیر کاهشی را پیموده، به‌طوری‌که بیشترین قیمت طلا در یک ماه گذشته مربوط به ۱۲ ژوئن به میزان ۱۲۷۰ دلار در هر اونس بوده و در ۷ جولای به ۱۲۲۰ دلار در هر اونس رسیده است. اما طی چند روز گذشته مسیر طلا تقریباً افزایشی شده و امروز به قیمت ۱۲۲۱ دلار در هر اونس معامله می‌شود.

خبرگزاری رویترز درباره دلیل افزایش قیمت طلا نوشت: پس از آنکه بانک مرکزی آمریکا روز گذشته در جمع‌بندی خود به تصمیمی برای افزایش نرخ بهره در این کشور نرسید، دلار در این کشور افت کرد.

روز گذشته جنت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که بررسی آمارها نشان می‌دهد که هنوز به تورمی که ما را به این تصمیم وادارد تا نرخ بهره را افزایش دهیم، نرسیده‌ایم.

وی افزود: هنوز ابهاماتی وجود دارد و ما نمی‌دانیم چه زمانی و چگونه نرخ بهره را در آینده افزایش خواهیم داد،‌ بنابراین سرمایه‌گذاران امید خود را برای افزایش نرخ بهره در آینده‌ای نزدیک و با سرعت بیشتر از دست دادند. در پی این صحبت‌ها ارزش دلار کاهش یافت.

کاهش ارزش دلار باعث می‌شود کشورهایی که با ارز غیر از دلار خریداری می‌کنند، قیمت طلا برای آنها ارزان‌تر تمام شود، بنابراین تقاضا افزایش یافت و قیمت در بازارهای جهانی بالا رفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *