بهای طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانی

امروز در بازارهای جهانی اگرچه قیمت دلار افزایش یافت که نشانه‌ای بر کاهش قیمت طلا بود اما ابهامات زیاد در مذاکرات جنگ تجاری آمریکا و چین باعث بالا رفتن قیمت طلا شد.

امروز در بازارهای جهانی هر اونس طلا ۴٫۲ دلار افزایش یافت و به قیمت ۱۲۹۴ دلار و ۸۰ سنت معامله شد. قیمت امروز فلز زرد نسبت به یک ماه گذشته ۲۹٫۴ دلار کاهش داشت اما نسبت به یکسال گذشته با ۴۴٫۱۰ دلار افزایش همراه شد. 

قیمت امروز این فلز گرانبها در کمترین زمان به قیمت ۱۲۸۸ دلار و ۶۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۹۹ دلار به فروش رفت. 

در گروه سایر فلزات گرانبها هم پلاتینوم یک دلار و پالادیوم ۱۲ دلار با کاهش قیمت مواجه شد. 

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت دلار در آستانه آماده سازی پیش نویس فدرال رزرو امریکا افزایش یافت. 

براساس گزارش رویترز، افزایش قیمت طلا امروز متاثر از ابهامات زیاد در مذاکرات تجاری آمریکا و چین است که باعث شده فلز گرانبهای طلا سرمایه‌گذاری امنی برای سرمایه‌گذاران تلقی شود. با این وجود دلار هم روند افزایشی خود را حفظ کرده است. 

معمولا رابطه قیمت دلار و طلا الاکلنگی یعنی زمانی که قیمت دلار افزایش پیدا می‌کند قیمت طلا کاهش می‌یابد. چرا که بالا رفتن دلار تقاضا را برای فلز زرد کمتر می‌کند اما آنچه امروز این روال معمول و ثابت شده در اقتصاد را برهم زده تنها تهدید از سوی ناامنی موجود در بازارهای جهانی است که از سوی جنگ تحاری آمریکا و چین دامن زده می‌شود. 

در جلسه پیشین فدرال رزرو آمریکا بر اقتصاد این کشور اعتماد کرده‌اند و بنابراین نرخ سپرده بدون تغییر باقی ماند. همچنین گفته شد که تورم نزدیک به اهداف موردنظر است و تاکید شد که بانک مرکزی سود اوراق قرضه را در ماه ژوئن افزایش خواهد داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *