بورس تهران در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته

معامله‌گران بورس تهران امروز درحالی با حجم معاملاتی متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی شاهد اقبال خریداران برای جمع‌آوری سهام خودروهایی‌ها بود که حجم معاملات پایین سهام از تداوم حرکت دست به عصای معامله‌گران حکایت داشت.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۱۳ تیر ۹۷ با افزایش ۱۴۳ واحدی به رقم ۱۱۲ هزار و ۴۹۰ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن اما با کاهش ۲۵ واحدی عدد ۱۸ هزار و ۷۰۵ واحد را تجربه کرد. همچنین  شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۱۹ واحدی به رقم ۱۲۳ هزار و ۲۸۲ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول با افزایش ۱۱۵ واحدی در حالی به عدد ۸۲ هزار و ۶۰۸ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۳۶ واحدی به رقم ۲۲۵ هزار و ۱۸۹ واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس با افزایش ۲ واحدی به رقم یک هزار و ۲۵۲ واحد دست یافت.

براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۳۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۲۹ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با ۹۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر را بر محاسبه کل بورس به نام خود ثبت کردند و در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت اصفهان با ۸۷ واحد، تاپیکو با ۶۱ واحد و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی با ۴۵ وحاد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر برآورد این نمادگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۴۳۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۵۸۶ میلیون و ۶۲۲ هزار سهم و اوراق مالی قابل  معامله طی ۵۵ هزار و ۸۰۶ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های احیا صنایع خراسان، مجتمع‌های گردشگری و رفاهی کارگزاران فارس، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، خدمات فنی فولاد یزد، بیمه میهن، حق تقدم خرید سهام ویتانا، حق تقدم خرید سهام شیشه‌سازی مینا، آرتاویل تایر، افرانت،گروه دارویی البرز، حفاری شمال، و داروسازی زهراوی، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های محورسازان ایرانخودرو، پتروشیمی آبادان، گروه مپنا، شکر شاهرود، تکنوتار، صنایع فولادی آلیاژی یزد، گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان، پتروشیمی خارگ، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، داده پردازی ایران، سیمان داراب، معادن بافق، سایپا آذین، سیمان قائن، شیشه‌سازی مینا و حق تقدم خرید سهام آن متوقف شدند.

امروز همچنین با پایان عرضه اولیه تعداد ۱۳۰ میلیون سهم پتروشیمی غدیر، وابسته به مجموعه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به روش ثبت سفارش فرایند تخصیص سهام در سامانه معاملاتی به قیمت هر سهم ۱۷۰ تومان انجام شد.

به گزارش فارس امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، بیش از ۲۵۲ میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش کمتر از ۸۳ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده اختصاص یافت. در تاپیکو نیز ۱۰۰ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۱۷ میلیارد تومان کد به کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در آخرین روز معاملاتی هفته جاری در حالی شاهد معاملاتی متعادل و به نسبت کم حجم در اغلب نمادهای معاملاتی هم زمان با اقبال برای جمع‌آوری سهام خودرویی‌ها بود که به نظر می‌رسد اغلب معامله‌گران بازار سهام در انتظار کنار رفتن ابرهای غبارآلود و خاکستری از مقابل چشمان بازار سرمایه هستند بازاری که تابلوی معاملاتی آن بیش از آنکه به سودآوری شرکت‌ها وابسته باشد این روزها نیم نگاهی به چشم‌انداز سیاست خارجی کشور و خبرهای پیرامونی آن تا فصل خرماپزان تابستان امسال چشم دوخته‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *