بیت‌کوین به زیر ۸ هزار دلار سقوط کرد

در حالی که تا چند روز پیش از آغاز سال میلادی جاری بیت‌کوین در کانال ۲۰ هزار دلار سیر می‌کرد، با ادامه روند کاهش در چند هفته اخیر، طی ساعات گذشته قیمت آن به زیر ۸ هزار دلار سقوط کرد.

تا چند روز پیش از آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی قیمت بیت‌کوین رکورد ۲۰ هزار دلار را شکسته بود و در این محدوده سیر می‌کرد اما طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت این ارز مجازی با سقوط ۱۶ درصدی به زیر ۸ هزار دلار رسیده است.

هم اکنون هر توکن بیت‌کوین ۷ هزار و ۹۸۲ دلار داد و ستد می‌شود و مجموع کل ارزش بازار بیت‌کوین‌ها حدود ۱۳۴ میلیارد دلار است. دیگر ارزهای مجازی نظیر اتریوم و ریپل نیز به ترتیب ۲۸٫۷ و ۳۵٫۱ درصد سقوط کرده است و به ۸۰۰ و ۰٫۶ دلار رسیدند. طی روزهای گذشته شاهد کاهش ۱۰۰ میلیارد دلاری حجم بازار خود بوده‌اند. به طور کلی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ارزش کل بیت‌کوین‌های موجود در بازار ۷۲ میلیارد دلار سقوط کرده و از بالای ۲۰۰ میلیارد دلار به ۱۳۴ میلیارد دلار کنونی رسیده است.

یکی از اصلی‌ترین دلایل سقوط قیمت بیت‌کوین اعلام مقامات هندی مبنی بر اقدام برای قانونمند کردن بیشتر معاملات بیت‌کوین در این کشور است. وزارت اقتصاد هند روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ارزهای مجازی در این کشور غیرقانونی بوده و دولت این کشور قصد دارد معاملات آنها را به طور کامل متوقف کند.

شرکت فیس‌بوک نیز اعلام کرده است که تبلیغ هرگونه ارز مجازی در صفحات خود را ممنوع کرده است، میک‌کرک کارشناس توسعه کمی و داده مؤسسه سایفرکپیتال معتقد است انبوه اخبار درباره اقدام قانونی برای ارزهای مجازی باعث تشدید هراس و بحران در بازار جهانی شده است./ فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *