تازه ترین آمارها از کاهش تولید نفت آمریکا

به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: تولید نفت این کشور طی ماه آوریل با ۲ هزار بشکه کاهش نسبت به مارس به ۱۰٫۴۶۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.

بر اساس این گزارش صادرات نفت آمریکا طی ماه آوریل به بیش از ۱٫۷۶ میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم در ماه مارس نیز به ۱٫۶۷ میلیون بشکه رسیده بود.

صادرات نفت آمریکا از زمانی که واشنگتن ممنوعیت صادرات را در اواخر سال ۲۰۱۵ لغو کرد، با افزایش چشمگیری روبرو شده است. آمریکا هم اکنون به بیش از ۲۰ کشور جهان نفت صادر می کند.

تولید نفت در ایالت تگزاس که بزرگترین تولید کننده نفت در ایالات متحده به شمار می رود، طی ماه آوریل با ۳۰ هزار بشکه افزایش به ۴٫۲۲ میلیون بشکه در روز رسیده است. این بالاترین رکورد تولید نفت این ایالت از ۲۰۰۵ میلادی به شمار می رود.

تولید نفت در ایالت نیو مکزیکو نیز به بیش از ۶۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است. این رقم در ماه مارس به ۶۲۴ هزار بشکه رسیده بود.

تولید نفت در ایالت داکوتای شمالی نیز با ۶۱ هزار بشکه افزایش به بیش از ۱٫۲۱ میلیون بشکه رسیده است. تولید نفت در خلیج مکزیک نیز با ۹۸ هزار بشکه کاهش به ۱٫۵۸ میلیون بشکه در روز رسیده است.

این گزارش نشان می دهد واردات نفت خام آمریکا از عراق در این مدت به بیش از ۸۳۰ هزار بشکه در روز رسیده که بالاترین رکورد از فوریه ۲۰۰۳ میلادی بوده است.

آمریکا در این مدت ۵۶۱ هزار بشکه نفت از ونزوئلا وارد کرده است. تولید نفت این کشور به علت بی ثباتی سیاسی و اجتماعی با کاهش شدیدی روبرو شده است. البته این رقم بالاترین واردات نفت آمریکا از ونزوئلا از جولای ۲۰۱۷ به شمار می رود.

تقاضای بنزین آمریکا در ماه آوریل نیز به ۹٫۱۹ میلیون بشکه در روز رسیده است که نسبت به سال قبل ۰٫۷ درصد یعنی ۶۱ هزار بشکه کاهش داشته است.

صادرات بنزین آمریکا نیز در این مدت به ۸۸۶ هزار بشکه در روز کاهش یافته است که پایین ترین رقم از اکتبر به شمار می رود. صادرات بنزین آمریکا در ماه مارس نیز به بیش از ۹۵۱ هزار بشکه رسیده بود.

تولید گاز طبیعی در ۴۸ ایالت آمریکا نیز به بیش از ۸۹٫۰۹ میلیارد فوت مکعب رسیده است. این رقم در ماه مارس به ۸۸٫۸۳ میلیارد فوت مکعب رسیده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *