تحلیل تکنیکال کارشناسان از سطوح حمایتی و مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، قیمت طلا بار دیگر تحت تاثیر افزایش ارزش دلار آمریکا با کاهش روبرو شده است.

بر اساس این گزارش جیمز هایرسیک تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری پترن پرایس تاکید کرد: بی شک افزایش ارزش دلار فشار زیادی را به قیمت طلا وارد کرده است. به نظر من اگر طلا بتواند به بالاتر از سطح ۱۲۸۰ دلاری دست یابد، می تواند روند صعودی را ادامه دهد. اگر طلا این سطح را بشکند می تواند تا ۱۲۹۲ دلار در هر اونس افزایش یابد.

قیمت طلا که اوایل هفته جاری به بیش از ۱۳۰۰ دلار رسیده بود بار دیگر روندی نزولی را در پیش گرفته و در شرایط کنونی وارد کانال ۱۲۰۰ دلاری شده است.

وی در ادامه افزود: علی رغم کاهش قیمت طلا در روزهای اخیر به نظر من این احتمال وجود دارد که روند صعودی این فلز گرانبها بار دیگر از سر گرفته شود.

این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: اگر طلا نتواند طی روزهای آینده سطح مقاومتی ۱۲۸۰ دلاری را بشکند به زودی با افت بیشتری روبرو خواهد شد. به نظر من سطح حمایتی بعدی قیمت طلا ۱۲۷۰ دلار خواهد بود و اگر این سطح نیز شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۶۶ دلار کاهش خواهد یافت.

جیم وایکوف تحلیلگر اقتصادی کیتکو نیوز در این باره گفت: علت اصلی افت قیمت طلا در روزهای اخیر، افزایش چشمگیر فروش ذخایر از سوی سرمایه گذاران بین المللی بوده است.

جورج میلینگ استنلی رئیس بخش سرمایه گذاری استیت استریت گلوبال نیز در این باره گفت: تشدید تنش های سیاسی بین المللی می تواند طی هفته های آینده تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد.

وی پیش بینی کرد: قیمت جهانی طلا تا پیش از دسامبر که فدرال رزرو قصد دارد نرخ بهره را بار دیگر افزایش دهد، به بیش از ۱۳۵۰ دلار در هر اونس خواهد رسید که علت اصلی این مساله تشدید تنش های سیاسی خواهد بود.

استنلی افزود: بله درست است فدرال رزرو می خواهد در نشست دسامبر یک بار دیگر بهره را افزایش دهد ولی قیمت طلا هنوز پتانسیل زیادی برای افزایش تا قبل از دسامبر دارد. اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۳۵۰ دلاری را بشکند به زودی تا ۱۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *