تقاضای جهانی طلا در سه ماه سوم امسال ۱۰ درصد کاهش یافت۱


۰


کنکوری میگه :

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ساعت ۰۰:۱۸
تحلیل طلا:
امروز مهیب ترين فاند تمام بازارهای جهانی را لرزاند و زیر و رو کرد…! پیروزی ترامپ…! همان خبر مهلکی که مدتها از ان می ترسيديم و مدتها ردپای بروز آن را در نمودارهای مختلف داخلی و خارجی میدیدیم.
این فاند نمودارها را زیر و رو کرد و تحت تأثیر هیجان شدید بازارها نوسان بسیار بدی در بازارها ایجاد کرد.
بلافاصله نمودار اونس طلا با لرزه های مهیب روبرو شد و طلا قدم به قدم با افزایش شانس ترامپ بالا و بالاتر رفت.
ناگهان فعالان بازار طلا به خود امدند و دیدند که اونس در حال شکستن خط روند بلندمدت در تایم فریم هفتگی و در نمودار خطی است…!!!!
این رویداد اگر دوام میافت طلا را لااقل در نمودار غیرلگاریتمی به موضع قوت بلندمدت میبرد.
امری که از لحاظ فاندامنتال با توجه به خطر قریب الوقوع افزایش نرخ بهره آمریکا بعید بود. حالا ۷۶ درصد تحلیلگران معتقدند که نرخ بهره در ماه دسامبر افزایش خواهد یافت و باور عمومی بر این است که «فدرال رزرو در دولت ترامپ احتمالا مراحل افزایش نرخ بهره را سریعتر طی خواهد کرد».
نکتۀ دومی که بخشی از تغییرات شدید بازارها را اصلاح کرد و پس لرزۀ سهمگین دوم را ایجاد کرد باز شدن بازار سهام امریکا بود. سهام آمریکایی پس از باز شدن بورس نیویورک بلافاصله خود را بازیافتند و به سایر بازارها هم ارامش بخشیدند. شاخص دلار که تا ۹۵٫۸ پایین رفته بود تا حد ۹۸٫۵ بالا رفت!!!!! به این ترتیب صعود قیمت طلا نه تنها متوقف که کاملا اصلاح شد!!! قیمت طلا سقوط ازاد کرد و نوسان هفتاد دلاری طلا در روز گذشته بسیاری را دچار زیانهای زیاد کرد و این حقیقت را مجددا تأیید کرد که روز اخبار مهم روز ترید کردن نیست.
اتفاقات امروز حاکی از سردرگمی مطلق فعالان بازار و بی اطلاعی آنها از آینده آمریکا و سیاستها و ترکیب دولت ترامپ بود. بنظر میرسد لااقل در بازارهای جهانی تریدرها دریافتند که آسمان به زمین نرسیده است و تنها نتیجۀ نوسانات شدید امروز کال مارجین شدن بسیاری از تریدرها بود….
تنها نکتۀ خوب امروز بازگشت قیمت نفت به محدودۀ بالاتر از ۴۵ دلار در ساعات پایانی روز بود. حضور ترامپ چنانچه پیش بینی میشد در کوتاه مدت اثر منفی بر نفت گذاشت اما در درازمدت احتمالا اثر افزایشی بر نفت خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *