جزئیات یک خودروی آلمانی بی‌نظیر

هیچ خودروساز درجه یکی در دنیا تاکنون نتوانسته ماشینی با این سطح از تکنولوژی و امکانات تولید کند. از سال ۲۰۱۴، یعنی از زمان تولید بی ام دبلیو i8 هایبریدی، این کمپانی به دنبال عبور کردن از مرز ها و محدودیت های تولید خودرو های هایبریدی بوده است و ثمره آن چه شده است؟ بی ام دبلیو لوکس ۷۴۰Le xDrive هایبرید.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از خودروکار؛ معمولا برای این کلاس از خودرو ها، آلودگی محیط زیست چندان اهمیتی ندارد. اما با سفت و سخت تر شدن قوانین آلایندگی، کمپانی ها اهمیت بیشتری به این مساله می دهند و در آینده شاید شاهد ماشین هایی با آلایندگی صفر باشیم!

با وجود داشتن ۵٫۲ متر طول، موتور این ماشین دارای تعداد سیلند زیادی نیست. دارای یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر است که ۲۶۵ اسب بخار قدرت تولید می کند و آن را تبدیل به قوی ترین موتور ۲ لیتری کمپانی بی ام دبلیو تا کنون کرده است. موتور الکتریکی هم ۱۱۱ اسب بخار تولید می کند و در مجموع ۳۲۲ می شود. صفر تا صد این ماشین ۵٫۳ ثانیه است. 

با وجود داشتن آپشن های فراوان، رانندگی با این خودرو بسیار آسان است. سواری این ماشین بسیار نرم است و رانندگی با سرعت پایین در حین فعالیت موتور الکتریکی، صدای بسیار کمی را تولید می کند. اما هنگامی که شارژ باتری ها خالی شوند فقط موتور بنزینی ۲ لیتری برای شما باقی می ماند و آلودگی صوتی آن در تضاد کامل با حالت قبل است.

به عنوان یک خودرو لوکس، سری ۷ یک خودرو بسیار مناسب برای راندن است. فیبر کربن کار شده در بخش های داخلی مقدار قابل توجهی از وزن این خودرو را کم کرده است و آن را دارای تعادلی کرده است که رقیبش بنز S کلاس را به زحمت انداخته است.

صندلی های بخش عقبی این خودرو بسیار راحت و فوق العاده هستند. گرم کن و سرد کن، ماساژور و مانیتور برای صندلی عقب برخی از ویژگی های این آلمانی خوش تراش است. هتل های درون شهری و بازرگانان از جمله خریداران بی ام دبلیو ۷۴۰Le xDrive هستند. آن ها فناوری به کار رفته در این ماشین را تحسین می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *