عرضه سکه طلا با وکیوم جدید به بازار

ابراهیم محمد ولی با اشاره به موافقت شفاهی بانک مرکزی با اجرای این طرح افزود: در جلسات برگزار شده با بانک مرکزی پیشنهاد عرضه سکه طلا با وکیوم جدید از سوی اتحادیه ارائه شده است که درصورت توافق نهایی به زودی اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه  طراحی وکیوم جدید انجام شده، اجرای این طرح را سبب کاهش چشمگیر تخلفات موجود در بازار سکه دانست و گفت: متوقف کردن عرضه سکه بصورت فله ای از سوی بانک مرکزی درخواست دیگر ما برای مقابله با فروش سکه های تقلبی بوده است.

محمدولی با تاکید بر تهیه سکه طلا از واحدهای دارای مجوز ادامه داد: بیشترین تخلفات مربوط به سکه ازجانب فروشندگان آزاد در خارج از واحدهای صنفی انجام می شود.

دریافت مالیات بر ارزش افزوده، علت اصلی قاچاق طلا به کشور است

رئیس اتحادیه طلا و جواهر دریافت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را دلیل واردات غیرقانونی ۴۰ درصد از مواد اولیه صنعت طلا به کشور اعلام کرد.

ابراهیم محمدولی با اشاره به تأمین شمش های مورد نیاز به عنوان مواد اولیه صنعت طلا از طریق قاچاق افزود: مابقی طلای خام مورد نیاز صنعت طلای کشور از طلاهای مستعمل که مردم در بازار تعویض و یا می فروشند تأمین می شود.

وی با اشاره به افزایش واردات مصنوعات طلا به صورت مسافری به کشور گفت: طبق قانون هر مسافر می تواند ۱۵۰ گرم طلا بدون پرداخت گمرکی و تجمیع عوارض و ارزش افزوده به کشور وارد کند که در ۵ سال گذشته این نوع واردات طلا از ترکیه و کشورهای عربی افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به افزایش هزینه های تولید مصنوعات طلا به دلیل دریافت ارزش افزوده از اصل طلا ادامه داد: ۳۰ تا ۴۰ درصد تولیدکنندگان طلا در کشور از نظر کیفیت قدرت رقابت با تولیدکنندگان صاحب نام جهان را در صنعت طلا دارند که به دلیل وجود ارزش افزوده و بالا بودن هزینه های جاری در این صنف امکان رقابت وجود ندارد./ تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *