قیمت طلا بار دیگر تحت تاثیر بحران کره شمالی افزایش یافت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، تشدید تنش ها بین آمریکا و کره شمالی موجب شده است تا ارزش دلار با افت روبرو شود و تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا در بازارهای بین المللی افزایش یابد.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز با افزایش نسبی ۰٫۲ درصدی به بیش از ۱۳۱۲ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته با بیشترین افزایش از ۷ سپتامبر روبرو شده بود.

ریچارد ژو تحلیلگر اقتصادی چینی در سخنانی تاکید کرد: نگرانی سرمایه گذاران نسبت به تحولات کره شمالی و کاهش شاخص سهام تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا و قیمت جهانی طلا داشته است.

وزیر خارجه کره شمالی روز دوشنبه در اظهاراتی تاکید کرد: توئیت اخیر ترامپ، اعلان جنگ علیه کره شمالی به شمار می رود و پیونگ یانگ برای دفاع از خود اقدامات مناسبی را اتخاذ خواهد کرد.

وی هشدار داده است که کره شمالی بمب افکن های آمریکایی را سرنگون خواهد کرد.

جفری هالی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اوآنادا نیز تاکید کرد: به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر تنش های سیاسی بین االمللی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی امروز سه شنبه با کاهش روبرو شده و ارزش دلار نیز در برابر ین ژاپن با افت همراه شده است.

سرمایه گذاران بین المللی منتظر  سخنرانی جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا درباره تورم، سیاست های پولی و اوضاع اقتصادی این کشور هستند. این سخنرانی امروز در ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه به وقت گرینویچ خواهد بود.

اوضاع نگران کننده بخش مسکن چین نیز موجب کاهش شاخص سهام این کشور در آغاز مبادلات امروز شده است.

موسسه رتبه بندی استاندارد اند پورز رتبه اعبتاری چین را کاهش داد و گفت: رشد فزاینده اعتبارات موجب افزایش چشمگیر ریسک مالی و اقتصادی چین شده است.

وانگ تائو تحلیلگر بازارهای بین المللی بر این باور است که احتمال کاهش قیمت طلا تا ۱۲۵۲ دلار در هر اونس در کوتاه مدت وجود دارد.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان؛ ارزش دلار آمریکا و تنش های سیاسی بین المللی قرار خواهد داشت. آغاز فصل جشن های سراسری در هند نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت جهانی طلا باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *