قیمت طلا به بالاترین سطح خود در یک سال و نیم اخیر رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز به بالاترین سطح خود از اوت ۲۰۱۶ میلادی رسیده است.

بر اساس این گزارش کاهش ارزش دلار آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر قیمت جهانی طلا داشته است.

اظهارات استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در حمایت از کاهش ارزش دلار عامل مهمی برای ادامه روند نزولی ارزش دلار و رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی بوده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به بیش از ۱۳۶۲ دلار رسیده است. این بالاترین رکورد قیمت طلا از ۵ اوت ۲۰۱۶ میلادی به شمار می رود. پس از اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس ارزش دلار به پایین ترین سطح خود د ر ۳ سال اخیر در برابر ارزهای معتبر بین المللی رسیده است.

منوچین تاکید کرد: بی شک افت ارزش دلار به نفع ما خواهد بود و فرصت های تجاری زیادی را برای اقتصاد آمریکا فراهم خواهد کرد. این اظهارات موجب شده است تا خطر جنگ ارزی بین قدرت های بزرگ اقتصادی جهان تشدید شود.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا موجب ادامه فشار بر ارزش دلار خواهد شد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی است.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی با ۰٫۲ درصد کاهش روبرو شده و به پایین ترین سطح خود از دسامبر ۲۰۱۴ میلادی رسیده است.

به نظر می رسد بازارهای بین المللی منتظر برگزاری نشست مهم بانک مرکزی اروپا طی ساعات آینده و مشخص شدن نتایج این نشست هستند.

ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اف سی استون تاکید کرد: نشست بانک مرکزی اروپا اهمیت زیادی برای قیمت طلا خواهد داشت. اگر نتایج این نشست در نهایت به نفع ارزش یورو در برابر دلار باشد، قیمت جهانی طلا نیز با افزایش همراه خواهد شد.

وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال بازارهای بین المللی نیز تاکید کرد: با توجه به شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۳۵۴ دلاری، به نظر می رسد قیمت هر اونس طلا به زودی تا سطح ۱۳۸۱ دلار افزایش خواهد یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *