قیمت طلا تا سال ۲۰۲۰ به رکوردهای جدیدی دست خواهد یافت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، جف کریستین تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری سی پی ام گروپ در مصاحبه ای تاکید کرد: تا سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ میلادی، شاهد افزایش چشمگیر قیمت طلا و ثبت رکوردهای تازه ای خواهیم بود.

بر اساس این گزارش اظهارات کریستین در حالی است که قیمت طلا در ماه های اخیر در دامنه ۱۲۰۰ و ۱۳۰۰ دلاری در نوسان بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: میانگین قیمت طلا در سال های مذکور به بیش از ۱۶۵۰ تا ۱۷۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید و افزایش قیمت طلا تا این سطح نشان می دهد که این فلز گرانبها خواهد توانست رکورد ۲۰۰۰ دلاری را نیز بزند.

این تحلیلگر اقتصادی پیش بینی کرده است که در کوتاه مدت قیمت هر اونس طلا می تواند تا سطح ۱۳۶۰ دلار افزایش یابد. طی ماه های آینده احتمالا قیمت هر اونس طلا تا ۱۳۴۰ و ۱۳۶۰ دلار خواهد رسید. به نظر من تا اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر می توان به این سطوح قیمتی دست یافت.

وی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز تخولات بازار طلا تا حد زیادی به بازارهای مالی جهان بستگی خواهد داشت. اگر بازارهای مالی جهان با نوسانات شدیدی روبرو شود، قیمت طلا در سال آینده نیز با رشد فزاینده ای روبرو می شود.

کریستین پیش بینی کرده است که قیمت نقره نیز طی ماه های آینده به حدود ۱۹ دلار در هر اونس افزایش می یابد.

به نظر می رسد افزایش تقاضای صنعتی برای نقره تاثیر زیادی برای رشد قیمت این فلز طی ماه های آینده خواهد داشت.

پیش بینی می شود  سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده به خصوص وضعیت نرخ بهره می تواند تاثیر مهمی بر قیمت کالاهای راهبردی به خصوص طلا و نقره داشته باشد.

اوضاع اقتصادی آمریکا و سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی ژاپن نیز تاثیر مهمی بر قیمت فلزات گرانبها خواهد داشت.

تنش های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع کره شمالی، برگزیت و استقلال کاتالونیا نیز می تواند از جمله عوامل مهم و موثر بر قیمت جهانی طلا باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *