قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه آمریکا با افزایش روبرو شد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا امروز تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و افت سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا با افزایش روبرو شده است.

بر اساس این گزارش سود و درآمد حاصل از خرید اوراق قرضه آمریکا به پایین ترین سطح خود در ده سال اخیر رسیده است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی با ۰٫۵ درصد افزایش به بیش از ۱۲۵۳ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته نیز با افزایش ۰٫۳ درصدی روبرو شده بود. این بالاترین افزایش قیمت طلا در یک روز از ۶ ژوئن به شمار می رود.

در حالی که سرمایه گذاران بین المللی در حال ارزیابی تاثیر سیاست های پولی سختگیرانه فدرال رزرو بر اقتصاد و تورم آمریکا هستند، بهره و سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به شدت کاهش داشته و به پایین ترین رقم در ده سال اخیر رسیده است.

این گزارش افزود: ارزش دلار آمریکا نیز در برابر ارزهای معتبر بین المللی کاهش یافته است. ارزش دلار روز چهارشنبه به بالاترین سطح در یک هفته اخیر رسیده بود.

سرمایه گذاران بین المللی هنوز بر این باورند که فدرال رزرو تا پایان امسال یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد. تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که میزان فروش مسکن در آمریکا در ماه می به طور غیرمنتظره ای برای سومین ماه متوالی با افزایش روبرو شده است.

مذاکرات امنیتی بین مقام های عالی رتبه آمریکایی و چینی از روز چهارشنبه در پکن آغاز شده است. آمریکا از چین خواسته است تا فشار بیشتری را برای مهار برنامه های موشکی و اتمی به کره شمالی وارد کند.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۰۴ درصد افزایش به بیش از ۸۵۳ تن رسیده است.

بانک مرکزی انگلیس نیز در آستانه توقف برنامه های انبساطی پولی قرار گرفته است. اندی هالدین اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس تاکید کرده است که به افزایش نرخ بهره تا پایان امسال رای خواهد داد.

این در شرایطی است که روند مذاکرات برگزیت رسما از دوشنبه آغاز شده است. بریتانیا و اتحادیه اروپا باید تا پایان مارس ۲۰۱۹ میلادی به توافق نهایی بر سر برگزیت دست یابند.

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو در کوتاه مدت تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *