قیمت طلا در آستانه اعلام آمارهای اشتغال آمریکا کاهش یافت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، پس از برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا گمانه زنی ها درباره افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده بیشتر شده و این مساله موجب افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز جمعه با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۳۴۷ دلار رسیده است. قیمت طلا در هفته جاری تاکنون با افت ۰٫۱  درصدی روبرو شده است.

تجار و سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام آمارهای اشتغال آمریکا هستند که وزارت کار این کشور طی ساعات آینده اعلام خواهد کرد.

انتظار می رود اقتصاد آمریکا طی ماه ژانویه ۱۸۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده باشد. این رقم در ماه دسامبر به ۱۴۸ هزار فرصت شغلی رسیده بود.

پیش بینی می شود نرخ بیکاری آمریکا نیز به ۴٫۱ درصد برسد که این پایین ترین نرخ در ۱۷ سال اخیر به شمار می رود.

کاهش نرخ بیکاری و افزایش دستمزدها سیگنال مهمی است که نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا است.

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری اسکاتیا موکاتا بر این باورند که علی رغم سیاست های سختگیرانه پولی فدرال رزرو و افزایش ارزش دلار و بهره اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، طلا عملکرد بسیار خوبی داشته و طی ماه های آینده نیز این عملکرد بهتر خواهد بود.

فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین نشست خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده ولی به نظر می رسد در ماه های آینده بهره را افزایش خواهد داد.

ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه اف سی استون بر این باور است که افزایش نرخ بهره طی ماه های گذشته نتوانسته است مانعی برای ادامه روند صعودی قیمت طلا باشد.

وانگ تائو تحلیلگر اقتصادی نیز معتقد است که قیمت طلا در کوتاه مدت به بیش از ۱۳۵۷ دلار خواهد رسید. به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمریکا و انتشار امارهای مهم اقتصادی قرار خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *