قیمت طلا در روزهای آینده بین ۱۲۵۰ تا ۱۳۰۰ دلار خواهد بود

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تحلیلگران بازار طلا تاکید کردند که سطح حمایتی قیمت طلا در هفته آینده ۱۲۵۰ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش سطح حساس و مقاومتی قیمت طلا نیز در روزهای آتی ۱۳۰۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاران بیشتری جذب بازار طلا شوند.

برخی تحلیلگران نیز معتقدند که سطح مقاومتی حساس برای هر اونس طلا در ابتدا ۱۲۸۰ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۳۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

پس از انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال آمریکا در ماه سپتامبر ، به نظر می رسد آمارهای مربوط به شاخص قیمت تولید کننده آمریکا که روز پنحشنبه منتشر خواهد شد و همین طور شاخص قیمت مصرف کننده که روز جمعه منتشر می شود، تاثیر زیادی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت کالاهای راهبردی به خصوص طلا خواهد داشت.

پیش بینی می شود در صورت افزایش نرخ تورم در آمریکا طی ماه گذشته، تقاضا برای فلزات گرانبها به خصوص طلا با افزایش روبرو خواهد شد. این مساله می تواند فشارها بر فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره را بیشتر کند.

نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در نشست دسامبر به بیش از ۸۶ درصد رسیده است. این در شرایطی است که این رقم در نظرسنجی های سپتامبر به کمتر از ۳۳ درصد رسیده بود.

نکته مثبت گزارش وزارت کار آمریکا افزایش دستمزدها بوده است. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی در روزهای آینده در آمریکا منطقه یورو و چین تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت. تنها عامل مهمی که می تواند طی روزهای آینده موجب افزایش قیمت طلا شود، تشدید تنش های سیاسی است.

در حالی که گمانه زنی ها نشان می دهد که فدرال رزرو آمریکا امسال ۳ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد ولی برخی تحلیلگران بر این باورند که در صورت افزایش نرخ تورم این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو امسال ۴ بار نرخ بهره را افزایش دهد.

به نظر می رسد نوسانات ارزش دلار در کوتاه مدت و بحران کره شمالی می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *