قیمت طلا پس از کاهش روز گذشته امروز جمعه تغییر چندانی نکرد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا پس از ۳ روز افزایش متوالی در پایان مبادلات روز پنجشنبه با کاهش نسبی روبرو شده است. افزایش ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی مهمترین عامل کاهش قیمت طلا به شمار می رود.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز جمعه بدون تغییر چندانی نسبت به روز گذشته به ۱۲۱۶ دلار رسیده است. قیمت طلا در هفته جاری تاکنون ۰٫۳ درصد افزایش داشته است.

جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا روز پنجشنبه در اظهارات مهمی در نشست کنگره تاکید کرد: دستیابی به رشد اقتصادی ۳ درصدی برای آمریکا طی سال های آینده کاملا چالش برانگیز خواهد بود و اقتصاد آمریکا برای دستیابی به این نرخ رشد با چالش های زیادی روبرو می شود.

این اظهارات در شرایطی است که دونالد ترامپ رئیس فدرال رزرو آمریکا دستیابی به رشد اقتصادی ۳ درصدی طی سال های آینده را مهمترین هدف خود اعلام کرده است.

برخی منابع آگاه نیز تاکید کرده اند که ترامپ به دنبال تغییر یلن پس از پایان دوره ریاست بر فدرال رزرو آمریکا است. ترامپ یکی از منتقدان جدی سیاست های پولی فدرال رزرو به شمار می رود.

شاخص سهام در بازارهای جهانی امروز جمعه نیز افزایش یافت و ارزش سهام در بازارهای آسیایی برای پنجمین روز متوالی با افزایش روبرو شده است.

رئیس فدرال رزرو آمریکا همچنین پیش بینی کرده است که نرخ بهره این کشور طی ماه های آینده به طور تدریجی افزایش خواهد یافت.

افزایش نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا نیز فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است. تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا طی هفته گذشته برای نخستین بار در یک ماه اخیر با کاهش روبرو شده است.

در حالی که پیش بینی می شود فدرال رزرو برای سومین بار متوالی در سال ۲۰۱۷ میلادی نرخ بهره را در نشست دسامبر افزایش خواهد داد، گمانه زنی های زیادی درباره افزایش نرخ بهره بانک های مرکزی اروپا انگلیس مطرح شده است. بانک مرکزی کانادا نیز برای نخستین بار در ۷ سال اخیر نرخ بهره را افزایش داده است.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۴۳ درصد کاهش به کمتر از ۸۲۸ تن رسیده است.آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین در کوتاه مدت می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *