نرخ سکه طلا در حال ثبت رکوردهای جدید

قیمت سکه درحالی بار دیگر رکورد جدیدی را به ثبت رسانده که فعالان بازار ارز می گویند بازار بازهم تحت تاثیر جریانات روانی قرار گرفته و اخبار سیاسی نبض بازار را در دست گرفته اند.

البته غیر از اخبار سیاسی، افزایش چشم گیر قیمت ارز در بازار غیررسمی و همچنین ثبت رکوردهای بالا در بازار آتی سکه موجب شد تا قیمت سکه از سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هم عبور کند. براساس اعلام بورس کالای ایران، قیمت سکه آتی تحویل دی ماه به بیش از سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه آتی تحویل شهریورماه به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

بسیاری از فعالان بازار معتقدند بازار سکه اتی از اصلی ترین دلایل نوسانات بازار سکه است و تعطیلی این بازار می تواند از التهابات این بازار بکاهد.

روز قبل خبر بسته شدن معاملات آتی سکه در رسانه ها منتشر شد ولی امروز مدیرعامل بورس کالا با رد این خبر گفت: بورس آتی سکه یک بازار رسمی و قابل کنترل است و هر بازاری که مدیریت ریسک مشتریان را بر عهده دارد ممکن است محدودیت هایی را برای آن اعمال کنیم اما این محدویت ها بعد از مدتی برداشته می شود.

حامد سلطانژاد ادامه داد: اخذ موقعیت های فزاینده خرید و فروش در بازار اتی سکه یکی از همین محدودیت هایی است که برای مدتی متوقف می شود ولی اتفاق ویژه ای در مورد بازار نیفتاده و متوقف شدن کامل بازار یک خبر کذب است.

سلطانی نژاد خاطر نشان کرد: برنامه ای برای بسته شدن بازار آتی سکه نداریم و با تقویت بازارهای آتی رسمی از هرج و مرج بازار جلوگیری می کنیم.

محمد کشتی آرای عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز گفت: ما در زمان جنگ هم سابقه مباحث اقتصادی را داشتیم اما هیچ‌وقت مردم به این شکل نگران نبودند، جو روانی حاکم به شکلی بود که اطمینان وجود داشت اما امروز مردم می‌ترسند که ارزش پول‌شان کمتر شود بنابراین پول‌هایشان را از سیستم بانکی خارج و وارد بازار طلا و سکه می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *