کاهش قیمت طلا موجب رشد تقاضای چینی ها خواهد شد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تحلیلگران موسسه اس پی آنجل تاکید کردند: سرمایه گذاران چینی پس از بازگشت از تعطیلات طولانی یک هفته ای خود از کاهش قیمت طلا در روزهای اخیر استفاده کرده و اقدام به خرید ذخایر جدیدی خواهند کرد.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا در روزهای پایانی سپتامبر با کاهش شدیدی روبرو شده و بار دیگر وارد کانال ۱۲۰۰ دلاری شده است. بازارهای بین المللی در شرایط کنونی منتظر انتشار آمارهای اشتغال و نرخ بیکاری آمریکا است.

این امارها می تواند تاثیر زیادی بر شاخص ارزش دلار آمریکا داشته باشد. آمارهای اشتغال همچنین میزان تاثیر منفی طوفان های سهمگین هاروی و ایرما بر اقتصاد آمریکا را نشان می دهد.

بانک کامرز بانک آلمان نیز بر این باور است که بازارهای بین المللی منتظر تحولات مربوط به کاتالونیا و همین طور آمارهای اشتغال آمریکا خواهد بود.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که در صورت تشدید تنش بین اسپانیا و دولت خودمختار کاتالونیا قیمت جهانی طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

پیش بینی می شود رهبر کاتالونیا روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای رسما استقلال این منطقه را از اسپانیا اعلام خواهد کرد. این مساله موجب بروز سطح جدیدی از تنش بین دولت مرکزی و مقام های کاتالونیا خواهد شد. در خشونت های روز یکشنبه در جریان برگزاری همه پرسی کاتلونیا حدود ۹۰۰ نفر زخمی شدند. دادگاه عالی اسپانیا روز پنجشنبه مانع از برگزاری نشست پارلمان کاتالونیا شده است.

میانگین قیمت جهانی طلا در ۱۰۰ روز گذشته به ۱۲۷۳ دلار رسیده است. به نظر می رسد اگر طلا بتواند این سطح حمایتی را حفظ کند طی روزهای آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد و در غیر این صورت باید منتظر ادامه روند نزولی قیمت این فلز زرد باشیم.

انتشار آمارهای اشتغال آمریکا از آن جهت اهمیت زیادی دارد که می تواند تاثیر زیادی بر سیاست های پولی فدرال رزرو و نرخ بهره آمریکا داشته باشد.

فدرال رزرو آمریکا از ابتدای امسال تاکنون ۲ بار نرخ بهره را افزایش داده و به نظر می رسد احتمال افزایش مجدد نرخ بهره در نشست دسامبر بار دیگر بیشتر شده است. اظهارات اخیر جانت یلن رئیس فدرال رزرو تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *