۴ مدل گوشی امریکایی ملزم به رعایت فعالسازی و انتقال مالکیت شدند ؛ حتی گوشیهای کارکرده

تمامی برندها و مدلهای گوشی تلفن همراه مشمول طرح رجیستری، از شنبه ملزم به رعایت فرآیندهای «فعالسازی» و «انتقال مالکیت» هستند؛ گوشیهای کارکرده نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

طبق برنامه زمانبندی و استراتژی در نظر گرفته شده توسط متولیان اجرای طرح ملی رجیستری قرار است از روز شنبه آینده (چهاردهم بهمن) فرآیندهای «فعالسازی» و «انتقال مالکیت» برای تمامی تلفن های همراه با نشان تجاری «اپل»، «بلک‌بری»، «موتورولا» و «گوگل پیکسل» اعم از «نو» و «کارکرده» الزامی شود.

بر این اساس افرادیکه قصد خرید و فروش تلفن همراه با این نشان تجاری را دارند، باید حتما نسبت به انجام این فرآیندها اقدام کنند.

برای آشنایی با شیوه فعالسازی کافی است ویدئوی کوتاه زیر را تماشا کنید.

 

اما برای انتقال مالکیت تلفن همراه باید فرآیند به شرح زیر را طی کنید:

شماره‌گیری کد دستوری #۷۷۷۷*، ارسال عدد مربوط به گزینه «انتقال مالکیت»، انتخاب یا ورود شماره سیم‌کارتی که قصد انتقال مالکیت تلفن همراه مربوط به آن است، ارسال رمز همتا (مربوط به سیم‌کارت)، انتخاب شناسه IMEI دستگاه موردنظر و ارسال عدد مربوط به آن، وارد کردن شماره سیم‌کارت فردی که قصد انتقال تلفن همراه به وی وجود دارد، تأیید اطلاعات وارد شده و نهایتاً دریافت پیام و اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن فرآیند.

طریقه فعالسازی تلفنهای همراه نو و کارکرده (دست دوم) یکسان است؛ تنها تفاوتی که در پروسه فعالسازی آنها وجود دارد در نوع کد فعالسازی است.

کد فعالسازی تلفنهای همراه آکبند به صورت اسکرچ شده روی کارت گارانتی یا جعبه تلفن همراه درج شده است در حالیکه کد فعالسازی برای گوشیهای کارکرده پس از انجام فرآیند انتقال مالکیت توسط شخص فروشنده، به‌صورت پیامک از طرف سامانه همتا به شماره سیم‌کارت شخص خریدار ارسال می‌شود.

به گزارش تسنیم، پس از فعالسازی، تلفن همراه فقط بر روی سیم‌کارت فعال‌شده قابلیت استفاده از شبکه را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار بخواهد از سیم‌کارت دیگری استفاده کند، بایستی از طریق «انتقال مالکیت» اقدام کند.

پیش از هر کاری هم باید دقت داشت نخستین قدم برای یک خرید مطمئن، اطمینان از اصالت تلفن همراه است که به سادگی و با ارسال شناسه IMEI تلفن همراه به شماره ۷۷۷۷ یا از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* قابل انجام است./ تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *